місто Умань

Історія школи

Наш комплекс зимойНаш заклад Початкова школа №2 м. Умань було створено у червні 1975 року. У серпні 1975 року дитсад-ясла №24 «Веселка» вступив у дію в обсязі 12 груп: 4 ясельних і 8 дошкільніх (всього 320 дітей). Відкрівали установу завідуюча Задорожня Л.О., методист Закорчменна Л.Ф.

З 1982 року методистом дитячого садка працює Данилюк І.С. На даний період колектив складається з 26 вихователів, лікаря, 2 медсестер, 3 музичних керівників, більше 30 осіб технічного персоналу. За цей час заклад отримав нагороду «За доблестный труд», багато вихователів і робітників нагороджені значками «Переможець соціалістичного змагання» та медаллю «Ветеран праці». Колектив поглиблено працює по моральному, трудовому та фізичному вихованню, прикладає всі зусилля для виховання всебічно розвиненого підростаючого покоління.

На травень 1995 року в д/с «Веселка» відвідує 180 дітей, керують закладом : завідуюча – Данилюк І.С., методист – Субота Л.О. З 1992 року – заклад отримує звання дитячого садка загального розвитку з профільними групами художньо-естетичного напрямку. Діють гуртки для дітей: макраме, м’якої іграшки, драматичний, музично-драматичний. Переможцями міського конкурсу «Вихователь року» стають: 1992 р. – Сутковенко Т.О., 1993 р.- Троян Н.Д.,1994 р. — Гонта Н.О.

У жовтні 1994 року розпочато будівництво їдальні та художньої студії для дітей. В своїй роботі колектив використовує нові прогресивні методики виховання та навчання дітей (м-ки Зайцева, Єфіменка). Складена власна програма по ознайомленню дітей з навколишнім (народознавство). Педагогічній колектив поповнився спеціалістами: логопед, хореограф, викладач англійської мови. Відкрита сімейна група (вих. Сліпченко В.П., Перникоза Н.В.)

У 1997 році на базі закладу створений естетичний центр виховання дошкільників. За період з 1995 року по 2000 рік відкрито відео зал, клуб «Дивосвіт» ,обладнано кабінет іноземної мови, шашково-шаховій клуб, осучаснено і переобладнано предметно-ігрове середовище у групах, придбано сучасні музичні інструменти. Вихованці закладу приймали активну участь в міських конкурсах та святах: «Різдвяні подарунки», «Уманські дзвіночки», «Малі олімпійські ігри», де постійно отримували призові місця. Продовжують успішно функціонувати гуртки, які ведуть вихователі дошкільного закладу.

Дошкільний заклад постійно проводить роботу по забезпеченню наступності у роботі дитячого садка та школи, систематично забезпечує батьківський всеобуч з метою підвищення педагогічної грамотності та розуміння відповідальності за стан здоров’я та розвитку дітей.

З 1 вересня 2003 року дошкільному закладу №24 присвоєно назву навчально-виховного комплексу №24 «Дошкільного навчального закладу-загальноосвітнього навчального закладу І ступеня». Заклад здійснює виховання дітей дошкільного віку та навчання молодших школярів.

У 2003 році у закладі відкрито музей рідного краю «Дивосвіт», створено шкільну бібліотеку.

У 2006 році НВК здобуває звання «Школи сприяння здоров’ю». З 2010 року заклад увійшов в Національну мережу шкіл сприяння здоров’я. Заклад є переможцем ІІІ етапу конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’я, та переможцем ІІ етапу конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу, що активно пропагують здоровий спосіб життя у своєму навчальному закладі, дитячому та молодіжному середовищі.

У 2008 році відкрито географічний майданчик та добудовано спортивний майданчик з міні-футболу.

У 2011 році добудовано другий спортзал , оснащений сучасними тренажерами.

З березня 2010 року – заклад отримав статус «Центр розвитку дитини». Протягом останніх років педагоги закладу приймали активну участь в роботі міських та обласних семінарах, творчих групах, методоб’єднаннях, виставках педагогічних технологій, всеукраїнських конкурсах, отримали безліч нагород, сертифікатів та медалей за втілення інноваційних технологій у педагогічний навчально-виховний процес. Роботи педагогів постійно друкуються у освітніх виданнях , відзначені подяками за надіслані матеріали.

У 2011 прийняли учать в міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» та здобули здобули золоту медаль. В цьому ж році створено спортивно–оздоровчий центр на базі закладу.

2012 рік. Заклад визнано кращим дошкільним закладом Черкаської області.

З 2013 – освітньо – інформаційний центр розвитку «Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю».

2015 – ІІІ місце в обласному огляді – конкурсі на кращий стан фізичного виховання в закладах освіти Черкаської області.

2015 – ІV місце в рейтингу «100 найкращих закладів України».

2015 – видано посібник «Формування навичок здорового способу життя засобами фізкультурно – оздоровчої роботи на прикладі педагогічного досвіду роботи НВК №24 (на засадах хортингу) (схвалено Науково – методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково – методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах (протокол №4 від 14.12.15р, лист ІМЗО МОН України від 25.12.2015 №2.1/12-Г-119)).

2016р. — 1 рейтингове місце серед  ЗНЗ Черкаської області у загальному заліку конкурсу «Кращий кабінет психолога»

2017р. — лауреати огляду-конкурсу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку міста Умані.

2018р. — на базі закладу відкрито дослідницький центр «ЛаПроБак» (Лабораторія про бактерії).

2018р. — ІІ місце в обласному огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в закладах освіти Черкаської області.

2019р. — переможці проекту «Посилка успіху» від Klitschko Foundation

2019р. — відкрито читацький центр та математичний клас

2020 р — ІІ рейтингове місце серед 100 кращих ЗДО України у номінації «Кращий логопедичний кабінет — 2020»

2020 р. — ІІ рейтингове місце серед 100 кращих ЗДО України у номінації «Мій улюблений ЗДО — 2020»

У 2020 році змінено назву закладу на Початкова школа №2 м. Умань