Навчально-виховний комплекс № 24

"Дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад І ступеня"

Ласкаво просимо, дорогі діти та їх батьки!
Колектив Уманського навчально-виховного комплексу № 24 вітає Вас.
На нашому сайті Ви зможете дізнатися про нашу установу, бути в курсі всіх подій, які відбуваються в наших стінах, познайомитись з тими, хто виховуває Ваших дітей.
Ми будемо щиро раді, якщо Вам у нас сподобалось
З повагою, Колектив НВК № 24.

Живий символ України

sunflower_large-500x500Під променями гарячого сонця світлішають поля. Король серпневого поля – соняшник. Посланець сонця, якого знайдеш усюди: на полі, у городі, на подвір’ї. Квітка, що поєднує в собі красу і користь. Струнка, висока, з сумно нахиленою на бік яскраво-жовтою голівкою. А якщо зазирнеш під пелюстки, то побачиш маленькі чорні клітинки, які приносять стільки користі людям. Тендітний соняшник є уособленням сонця на землі. Соняшники завжди дивляться на Сонце, слідкують за ним, повертаючи свої жовті голівки за його ходом.

Дитя сонцяm13

Існує легенда про соняшник. Колись давно люди відреклися від Бога, і він закрив землю хмарами, крізь які не могло пробитися Сонце. Люди почали хворіти і голодувати. Потім вони почали молитись, і Бог розігнав хмари. Бризки сонячного світла розлетілися в усі боки, зігріваючи всіх своїм теплом. Бог дав людям насіння, скупане в сонці. З цього насіння і виріс соняшник.
Люди з давніх-давен вважають соняшник дитям сонця. Латинська назва цієї дивовижної рослини (Helianthus annuus) походить від грецьких слів, що означають сонце, квітка і від латинського слова – однорічний. Хоч насправді це сонечко є суцвіттям, а не однією квіткою і складається з великої кількості квіток.

Ліки від депресії

Соняшник радять використовувати при втомі та депресії. Наприклад, якщо споживати щодня склянку соняшникового насіння, то можна нормалізувати сон. Це насіння зарадить при порушеннях кровообігу і випадінні волосся. Але у жодному разі не можна смажити насіння! У такому вигляді воно не лише не корисне, а ще й шкідливе. Часте або періодичне споживання смаженого насіння призводить до складних захворювань печінки. У давнину насіння не смажили, а розсипали рівним шаром на печі і сушили, а потім споживали.

Безперечно, соняшник – це прекрасний дар природи. Краса цієї рослини надихала багатьох художників та поетів на створення шедеврів. І скрізь, де б не росла ця чарівна і корисна квітка, вона завжди буде нагадувати маленьке сонечко, даруючи нам радість і красу.12-12-02

 

 

Календар
Октябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031