Здатність розмовляти – це великий дар.

«Нехай  з ваших уст не виходить жодне

гниле слово, а лише добре, яке при

потребі зможе зміцнити»

( Ефесеян 4 : 29)

Здатність розмовляти – це великий дар. Завдяки дару мови, який виділяє нас від тварин, ми можемо не тільки ділитися думками, а й почуттями. Однак , іноді цим даром зловживають.

« Лагідна мова – дерево життя, а перекручені слова доводять до відчаю». Точно так як вода здатна повернути втрачені сили квіточці , що зав,янула, так і лагідні , добрі слова здатні повернути втрачений дух і силу до боротьби з життєвими труднощами тому, хто їх почув. І навпаки,перекручені, злі слова здатні зламати найсильнішу людину. Це стосується не лише зростаючої особистості, яка потребує схвалення своїх дій і віри в неї, але й дорослої, цілком сформованої, людини.

Історія людства дає нам наглядні приклади як один добрий вчинок, вірно використане лагідне слово, може змінити світ на краще.

« В одному монастирі в передгір,ї Гімалаїв трудилися і служили Богові сестри-черниці. Одна з них хотіла залишити монастир і відправитися служити людям. Черниця Агнеса виклопотала дозвіл залишити монастир. Її було направлено до Калькутти, викладати історію та географію дівчаткам заможних сімей. Діти полюбили свою вчительку за її чуйність і доброту. Відвідуючи бідні квартали, Агнеса побачила велику убогість. Багато бездомних дітей та дорослих помирали там від хвороб. У черниці не було засобів, щоб прогодувати цих людей, вона мала лише сумку з одягом і Біблію. Але мужня жінка приїхала до Індії, щоб піклуватися про хворих та немічних, приречених на голодну смерть. Вона ходила вулицями міста, знаходила людей, які лежали на землі , знесилені голодом і холодом, обмивала їх водою з милом і викладала на чисті рогожі. У цьому полягала її турбота та допомога. Більше вона не могла нічого зробити. Проте , багато забезпечених людей, спостерігаючи за тим, що робила черниця, почали їй допомагати. Хтось давав місце з навісом від дощу —  там черниця укладала бездомних людей похилого віку. Іноді люди допомагали їй годувати бідняків, ще інші – надавали медичну допомогу. Звали її Терезою.

Тереза ( Мати Тереза ) стала надалі засновницею Ордену милосердя. У різних країнах цей орден заснував школи, медичні пункти, притулки для бідних. Мати Тереза була нагороджена Нобелівською премією миру.»

« Стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе»

( Володимир Мономах)

« Окт