місто Умань

Збережемо первоцвіти!!!

Щороку на початку весни в Україні внаслідок незаконного збирання та продажу знищуються мільйони ранньоквітучих рослин. У цей період, щовесни, інспекцією спільно з правоохоронними органами, представниками громадських організацій, небайдужими громадянами вживаються заходи щодо запобігання незаконному збиранню та продажу первоцвітів. Проте, дуже важливим є саме формування екологічної свідомості у молоді, та особливо у наймолодших школярів.   Так, в березні та квітні, в рамках природоохоронної акції «Збережемо первоцвіти» Державною екологічною інспекцією у Черкаській області проводиться інструктаж про збереження – крокусів та підсніжників.

Мета цього заходу – ознайомлення школярів з тими видами рослин, які занесені до Червоної книги України, рідкісними та зникаючими їх видами, привернення уваги учнівської молоді до проблеми охорони ранньоквітучих рослин і спрямування зусиль громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Закликаємо усіх не збирати в природі та не купувати первоцвіти на стихійних ринках! Збережемо безцінну природну спадщину нашої країни!