Затримка мовленнєвого розвитку

Розвиток дитини дуже індивідуальний. Не можна порівнювати свою дитину з іншими дітьми.

Спочатку дитина тільки слухає, накопичує так званий «пасивний словник», запам’ятовує слова і звуки. Пізніше він накопичує і розвиває свій «активний словник»: дитина починає видавати різні звуки, намагається говорити. Все це відбувається десь в 1 рік. У наступні півроку Ваше чадо навряд чи скаже нове слово, адже словниковий запас практично не розширюється.

Ознаки і симптоми затримки мовного розвитку у діток

Нижче перераховані основні ознаки, симптоми затримки мовного розвитку у дітей .

•  Дитина не повертається, коли Ви звертаєтеся до нього (вік дитини 3-5 місяців).
  •  Не бачить різниці між веселою й сумною інтонацією (5-6 місяців).
  •  Привертає Вашу увагу плачем і жестами. Не вимовляє часто вживаних Вами слів (11-12 місяців).
  • Не розрізняє картинки. Ніяк не відповідає на питання (від 1-го року до 2-х років).
  •  Не може скласти речення з 2-3 слів (2-3 року).
  •  Неправильно вимовляє безліч звуків. Не відповідає на питання сторонніх людей (3-4 роки).
  •  Варіація віку може становити 1 або 2 місяці.

Затримка мовного розвитку у дитини: що робити?

Ось що слід робити при затримці мовного розвитку у дитини.

Будьте зразком для своєї дитини: говоріть виразно і зрозуміло, міняйте інтонацію, частіше говорите на різні теми, домовляйтеся як можна простіше.

Ні в якому разі не сповільнюйте і не прискорюйте вимову слів. Говоріть повільно.

Відповідайте на кожне запитання Вашого чада. Не відмовляйтеся і не дратуйтеся, навіть якщо доведеться відповідати безліч разів.

Не перебивайте дитину, нехай він скаже те, що хоче, до кінця.

Обов’язково читайте малюку кілька разів у день (краще всього дитячі вірші).

Хваліть дитину, якщо він говорить або намагається говорити правильно.

Водіть малюка на вулицю, нехай гуляє з однолітками. Якщо він попросить, грайте з ними. Дитина не повинна дуже збуджуватись, це шкідливо для нервової системи, так що нові враження теж варто обмежувати. Це був список « що робити при затримці мовного розвитку у дитини ».

Похід до лікаря-педіатра

Варто звернутися до лікаря тільки в тому випадку, якщо вищезазначені вказівки Ви не виконуєте. Пам’ятайте про індивідуальному розвитку кожної людини, не переживайте, а просто приділяйте дитині більше часу, багато (дуже багато) розмовляйте з ним, підтримуйте його.