Загартування дітей дошкільного віку

18Найліпшим проявом батьківської турботи є спрямування зна­чних зусиль на формування міцного здоров’я дитини. Так що ж робити, щоб дошкільник зростав здоровим?

Зміцненню імунітету сприяє загартовування, яке відбувається у різні способи, зокрема:

прогулянки на свіжому повітрі за будь-якої погоди;

провітрювання дитячої кімнати та спальні; обливання;

обтирання;

вмивання прохолодною водою.

У загартуванні можна використовувати природні чинники, які посилюють позитивний вплив фізичних вправ і сприяють зміцненню організму дитини. Під час такого загартування батькам, вихователям та медичним працівникам слід уважного спостерігати за дитиною.
Загартовувати — це означає систематично, багаторазово, дозо­вано впливати на організм тими чинниками, що часто спричиняють хвороби. Наприклад, досягати нормального протікання всіх фізіоло­гічних процесів дитячого організму за будь-яких змін температури.
Головне завдання батьків у процесі загартування — створюва­ти для дитини не «тепличні» умови, а такі, що дадуть їй змогу зміц­нити вроджені захисні сили організму.