Загартування дітей водою в домашніх умовах (поради для батьків)

gettyimages23У процесі загартування повітрям, сонцем, водою підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі. Загартування поліпшує обмін речовин, гарно позначається на роботі дихальної, серцево – судинної систем. Загартований організм легше переносить фізичне і розумове навантаження.

Загартування дитини водою починайте із щоденного прохолодного вмивання. Температуру води через кожні три дні знижуйте на 1 °С, доводячи її до +11 °С . Запропонуйте дитині вмити обличчя, руки, шию, груди та ноги.

Улітку дуже корисно вмивати дитину водою з природних джерел: колодязів, чистих проточних струмків, де температура води, як правило, не буває нижчою за 10 – 12 °С.

Умивання доцільно поєднувати із полосканням рота і горла відварами трав, що мають протизапальну дію (листя шавлії, малини, евкаліпту, квіти нагідок, трави фіалки, звіробою, ромашки), або просто підсоленою водою (2 столові ложки солі на 3 літри води).

Прохолодні вмивання корисні для дітей з нормальним станом здоров’я. Малят, які часто застуджуються, треба спершу підготувати до процедур.

zakalivanie-rebenkaПершим етапом є розтирання тіла грубою махровою рукавичкою – до почервоніння шкіри. Через тиждень — другий можна переходити до вологого обтирання. Рукавичку слід змочити у воді (температура – 30 °С, викрутити, а у воду додати морської солі. Якщо малюкові не подобається дотик мокрою холодною рукавичкою, температуру води можна залишити на рівні 20 °С.

Добре впливають на загартування організму контрастні ванни для ніг, ходіння по воді.

Ці вправи будуть особливо цікавими для дітей, якщо Ви організуєте їх в ігровій формі.