Якщо не знаєш, що сказати — говори французькою…

145 років з моменту написання Льюїсом Керролом «Аліси в Задзеркаллі»

Аліса в Задзеркаллі — дитяча книжка англійського математика й письменника Льюїса Керрола, написана в 1871 як продовження книги «Аліса в країні чудес».

Дівчинка Аліса вирішила навсправжки увійти в дзеркало і опинилася в Задзеркаллі, де світ являв собою велику шахову дошку. Із задзеркальної кімнати Аліса потрапляє в задзеркальний сад квітів, які вміють розмовляти, де зустрічає Чорну Королеву і стає Білим Пішаком. Потім вона на поїзді проїжджає третю клітку і опиняється в лісі, в якому зникли всі імена. Там у близнюків Круть і Верть вона дізнається, що все, що відбувається є сном Чорного Короля. Зустріч з Білою Королевою закінчується в магазині, де вона купує яйце, що перетворилося на Шалам-Балама. Потім вона опиняється в новому лісі, де стає свідком поєдинку Лева та Єдинорога. Її ледь не бере в полон Чорний Лицар, але рятує Білий Лицар. Далі вона ступає на восьму клітку і стає королевою і на її честь влаштовують бенкет. Наприкінці її подорож виявляється сном.

2На честь братів Крутя та Вертя названо астероїди 17681 Твідлідум та 9387 Твідліді, а на честь Білого лицаря та Чорної королеви — відповідно 17612 Вайтнайт та 17518 Редквін.

Крилаті фрази

Просто ми з тобою живемо по різні сторони.

Поки думаєш — роби реверанс, це економить час.

Бурмоковт

Ремінісценція в кінематографі

У фільмі «Матриця» Нео, ковтнув червону таблетку, подорожує в справжній світ використовуючи рідке дзеркало.

У фільмі «Оселя зла» режисер використав безліч аналогій фільму з казками Л. Керролла: ім’я головної героїні, назву комп’ютера «Червона королева», прохід в «Umbrella Corporation» через дзеркало і т. д.