Яким повинне бути взуття для дітей

354Дитяча стопа, в порівнянні зі стопою дорослої людини, має ряд морфологічних особливостей. Вона ширша в передній частині і звужена в п’яткової. У дітей дошкільного віку на підошві сильно розвинена підшкірна клітковина, що заповнює склепіння стопи, що нерідко призводить до діагностичних помилок. При цьому діти часто скаржаться на швидку стомлюваність, головний біль і біль в гомілці і стопі. У них також порушується хода. Форма стопи впливає також і на стан постави і хребта дитини. Стопа визначається розташуванням особливих рефлексогенних зон на підошовної поверхні, що забезпечують зв’язок стопи з різними системами організму (серцево-судинної, дихальної та ін..)

Таким чином, стопа, завдяки унікальному будовою і важливих функцій, впливає на весь організм.

Взуття має відповідати формі і розміру стопи. Підошва повинна бути гнучкою, не повинна бути високою і не дуже м’якою.

Важливим елементом взуття для дошкільнят є каблук, висота якого не повинна перевищувати 5-10 мм. У профілактиці деформації стопи особливе значення має наявність фіксованого задника, який дозволяє міцно утримувати п’яткову кістку і запобігає її відхилення назовні.
Взуття має забезпечувати міцну фіксацію в носовій частині.
Міцна фіксація стопи у взутті забезпечується також відповідними кріпленнями.

Велике значення для попередження деформації стопи мають гартують процедури, в тому числі використання гідромасажних ванн, а також використання тренажерів для стоп.