місто Умань

Як подолати стрес?

У кожної людини бувають ситуації, які викликають паніку і переживання. І часом впоратися з ними не так легко, як здається на перший погляд.

Стрес – результат постійної напруги і реакцій на негативні моменти. Він вкрай погано впливає не тільки на психологічний стан, але і приносить шкоду всьому організму.

Багато досліджень доводять – чим більше людина нервує, тим більше вона підхоплює вірусів і хворіє. Емоції і настрій мають прямий вплив на імунну систему людини. Короткочасний стрес підвищує опір організму респіраторним інфекціям. А довготривалий стрес, навпаки, призводить до зворотних наслідків. Останні світові дослідження показують, що люди схильні до неврозів, хворіють у 2-3 рази швидше і довше ніж емоційно стійкі люди.

Пам’ятайте: якими складними не були б часи, не варто віддавати всі сили на негативне сприйняття. Ми підкажемо, як швидко і ефективно побороти стрес і закрити за ним двері.

Дихайте

  • Для стресів характерно відчуття паніки. Людині здається, що не вистачає повітря, вона починає задихатися і переживати ще більше. Якщо відчуваєте, що вас переповнює негатив – зробіть кілька глибоких вдихів. Продовжуйте рівномірно дихати, щоб забезпечити доступ кисню, що почне розслабляти тіло. Виконуйте кілька дихальних вправ, поки не відчуєте, що починаєте заспокоюватися.

Ароматерапія

  • Вплив запахів на мозок відомо вже давно. За допомогою ароматів можна легко регулювати настрій, направляючи його як в позитивне, так і в негативне русло.
  • Хороший варіант – придбати ароматичну лампу. В наш час є багато видів по невисоким цінам. Запасіться аромамаслами, щоб час від часу проводити приємну терапію. Запах лаванди і сандалу заспокоює і розслабляє, тоді як цитрусові аромати заряджають енергією.

Гаряча ванна

  • Чи відчуваєте, що втомилися і втратили сили? Прийміть гарячу ванну. Ванна з травами допоможе добре заснути, проте можна також напустити піни і трохи поніжитися.
  • Однак якщо потрібно швидко зібратися і підбадьоритися – краще приймати теплий або контрастний душ.

Поплачте

  • Плакати – не соромно. Особливо, якщо накопичується багато негативних емоцій. Як відомо, саме сльози виштовхують назовні пережитий стрес, виводячи з організму токсичні речовини, які виробляються під час стресу. Тому не варто тримати в собі емоції. Поплачте – і дуже скоро вам стане легше.

Масаж

  • Розслаблюючий масаж — ще один ефективний спосіб розслабитися і забути про негаразди, які переслідували вас весь день. Попросіть свою половинку помасажувати голову і розтерти тіло. Завдяки такій терапії м’язи звільняться від скутості, що позначиться і на настрої, здоров’ї тіла і заспокоїть вашу нервову систему.

Фільми

  • Що може бути краще цікавої кінострічки після чергового важкого дня? Крім того, людям набагато простіше переживати власні проблеми, якщо вони схожі з ситуаціями персонажів фільмів. А саме головне, всі негаразди проходять і все закінчується добре.

І пам’ятайте: все погане має властивість закінчуватися.