Вшанування пам’яті жертв Голодомору

Запалила свічку, запалила,
Щоби більше лихо не ходило,
Хай палає свічка світлом білим,
Щоб в бабусі серце не боліло…
Щоби більше не прийшло те горе,
Хай горять свічки Голодомору.
Чуєш – душі аж до неба кличуть!
Хай горять вогненні білі свічі!

Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років  від часу тієї страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас. Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя.

З 19 по 23 листопада  2018 року в НВК № 24 було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору, які були спрямовані на донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

Щемний спомин про гірке минуле українського народу — у словах вихованців групи продовженого дня, у комп’ютерній презентації «Геноцид проти українського народу», відеоролику «Голодомор. Україна пам’ятає», та виконання пісні О.Білозір «Свіча».

У шкільній бібліотеці оформлено виставку літератури «Чорні сторінки історії» до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.

23 листопада, в групі продовженого дня учнів 2 — 4 класів проведено реквієм «Пам’ять серця»

В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку.

Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози. Цікава та змістовна розповідь була Людмили Олександрівни, яка переповіла від своєї бабусі тяжкі дні виживання під час геноциду.

Школярі перегорнули сумні сторінки історії України, на яких кривавим і чорним вписані слова «голод», «голодомор» та хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років.  24 листопада 2018 року 0 16:00 годині колеги нашого закладу вшанували пам’ять  жертв Голодомору, відвідавши Меморіал та поставили хліб, квіти, свічки.