місто Умань

Вшанували пам`ять жертв Голодомору

Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій Голодомору 1932-1933 років в Україні, в НВК №24 пройшло ряд заходів. Вихователем ГПД Підгорною О.В.  проведено бесіду «Де б ти  не був – вшануй померлих від голоду!». В шкільній бібліотеці протягом тижня діти переглядали книжкову виставку «Голодний 1933-й».

Бібліотекар Шевчук О.А. нагадала про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.

Сьогодні ми впевнено можемо говорити, що це був більшовицький геноцид! Це була безкровна, людоморська війна проти українського народу. Війна – задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос.

Тривожною була хвилина мовчання. Адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України. Також вихованці 2 класу ГПД наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.

      Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.