Відроджуємо національні традиції

DSCN2264

ВИШИВАНКА – національна святиня, яка символізує духовне багатство, високу мудрість і  зв’язок багатьох поколінь — зв’язок, що не переривається віками.  Вона – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності. Візерунок на вишиванці залежить від того, кому вона призначається: батькові чи братові, нареченому чи другові, парубку чи одруженому – кожному вручалась вишита сорочка з візерунком відповідної символіки.

Символіка новітніх українських вишиванок у своїх образах збігається з орнаментами давніх трипільських часів, за яких вишиванка була  не просто одяг  – а і оберіг людини від лихого ока та злих духів. У національному вбранні народ  кодує свої «щастя і долю, життя і волю», як про те ідеться в обрядових (традиційних) піснях.

Традиційно  19 травня у НВК №24, як і   по  всій  Україні, відзначали День вишиванки.

DSCN2268DSCN2253DSCN2273

В цей день проходили музейні уроки, святкові виховні години, заняття – розваги, цікаві екскурсії і прогулянки, діти грали у народні ігри, малювали вишиванки у подарунок воїнам АТО, приймали участь у конкурсі малюнка на асфальті.

Цікаво та змістовно  пройшля зустріч  з   шанованими  гостями:  старшим науковим співробітником художнього музею Валентиною Петрівною Корбань та  заслуженим майстром народної творчості України, членом Національної спілки народного мистецтва України, кандидатом педагогічних наук, відмінником освіти Поліщук Оленою Василівною.DSCN2250

На закінчення  діти подарували гостям і усім учасникам свята концерт за участю хореографічного колективу «Перлинка» (керівник Маркіна В.В.), , оркестру дитячих народних інструментів ( Керівник Кулятова А.І), команди НВК з аеробіки ( керівник Скляр Н.І.).

DSCN2279DSCN2283DSCN2276DSCN2294DSCN2296DSCN2301

Любіть і шануйте  вишиванку — ознаку  приналежності до роду та нації, ознаку українськості, одного із символів, за яким вирізняється українець у багатомірному,  глобалізованому світі!