Вчись і ти, як книгу берегти

6Пам’ятка читача

Люба дитино! До тебе це слово! Перед тобою — скарбниця чудова, мудрих порад невичерпне джерельце, книгу люби і душею і серцем!
Книжка – всюди, поруч із нами. Вона наш друг і порадник. Шануйте її, друзі, любіть і бережіть, у неї вкладено велику працю багатьох людей. Пропонуємо вам скористатися нашими рецептами лікування книг.

Що робити, коли книжка потрапила у воду?

5Швидше поставте мокру книжку (розкривши віялом) у сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється. Склеєні аркуші, перш ніж розгорнути,обережно перегинайте то в один, то в другий бік. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Вологі аркуші перекладіть фільтрувальним папером і наступного дня праскою доведіть їх до висихання.

Що робити, коли забруднилась обкладинка?4

Ледеринову обкладинку книжки можна протерти вологим тампоном, змоченим урозчині прального порошку. Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою (ластиком). Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще її обклеїти новою гарною обгорткою.

Що робити, якщо листки книги зім’ялися?

Під листки і зверху на них кладуть по одному чистому, не дуже щільному аркушу білого паперу і теплою (не гарячою!) праскою прогладжують кожен листок.

Що робити, якщо сторінки книги розірвалися?

Надірвану сторінку підклеюють так: намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори) під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.

Яким клеєм можна відремонтувати книгу?1Найкраще використовувати клей ПВА.

За порадами, будь ласка, звертайтеся до бібліотекаря!