Українська народна іграшка

Музейна педагогіка

Іграшка завжди була пов’язана з грою. Як і гра, вона є відображенням своєї епохи. Історія іграшки є невід’ємною частиною історії культури суспільства. Для кожної історичної епохи характерні свої іграшки, оскільки розвиток матеріальної основи суспільства, його духовної культури позначається не лише на змісті дитячих ігор, а й на тематиці та формах іграшок. Нещодавно наші вихованці мали змогу познайомитися з історією виникнення іграшки, її різновидами, способами виготовлення. У рамках роботи музею «Дивосвіт» при закладі проводились музейні уроки. присв’ячені національній іграшці.

Діти дізналися, що перші іграшки, знайдені під час розкопок дитячих поховань, були дуже подібними до знарядь праці, предметів побуту, їх виготовляли з найпростіших природних матеріалів з метою оволодіння дітьми навичками майбутньої діяльності.

Діти з захопленням слухали про створення ляльок — мотанок, що  є прадавнім сакральним оберегом українців. Це один із найдревніших символів, який сотнями і навіть тисячами років супроводжував наших предків. Ляльку-мотанку мати клала до колиски немовляті, у скриню із рушниками та сорочками, коли донька заміж виходила. Мотанка оберігала і оберігає оселі українців. Мовчазна лялька береже таємниці цілого роду, адже переходить із покоління в покоління, від матері до дитини.