Тиждень української писемності та мови

«Найбільше, найдорожче добро у кожного народу – це його мова. Ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.»

Панас Мирний ( український письменник, публіцист, громадський діяч)

DSCF3308

Рідна мова супроводжує людину від народження: мамина колискова, бабусина казка, батькові мудрі поради, дідусеві бувальщини, загадки, приказки, прислів’я, ігри, забавлянки, заклички  — все це не просто слова, а музика слова, мелодика та барви життя, без яких воно втрачає свою привабливість і навіть сенс. У нашому НВК і дорослі і діти люблять і шанують свою рідну українську мову. Традиційно на початку листопада у закладі проводиться Тиждень української мови. Протягом тижня у   класах проходили уроки – роздуми  та тематичні заняття у дошкільних групах на тему «І чужого научайтесь, свого не цурайтесь», проводилися конкурси скоромовок та загадок, вікторини про мову,   музичні хвилинки «Народні пісні – рідне слово з музикою дружить», заняття з образотворчої діяльності « Перші писемні пам’ятки на Україні». Також учні  готували стінні газети про  рідне слово та  історію виникнення писемності на Україні.

DSCF3294DSCN0491 DSCN1466 DSCN1468 DSCN1481 DSCN1483 DSCN1486 DSCN1488