"Дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад І ступеня"

Свято писанки очима НВК 24

DSCN2097

Мудрі люди кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». Кожна писанка — це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви — усе це вималюване у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі.

DSCN2103Історія писанок як символу весняного відродження природи сягає у далеке минуле і пов’язана з ритуалом весняного відродження на землі.Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку за старих часів уміла кожна слов’янська жінка. Хранителька домашнього вогнища повинна була з року в рік «оновлювати світ». Для цієї святої справи їй, окрім яєць, потрібні були: непочата вода, непочатий вогонь, нові горщики, нова полотняна серветка, бджолиний віск, свічка, фарби, розламана надвоє кісточка-вилка, узята з півнячих грудок.

DSCN2100Непочатий вогонь добував господар сім’ї, непочату воду господиня брала опівночі з семи джерел. Фарби добували з пелюсток квітів, кори, коріння і листя дерев. Узор майстрині не вигадували, а списували з торішніх писанок — з року в рік, від бабусь-прабабусь.

З тих далеких часів жодне свято Великодня не минає без прекрасного символу  — писанки. В наш час традиції розписів не змінилися, але з’явилося безліч нових технік, нових матеріалів для   прикраси яєць на свято: бісером, нитками, технікою купаж, кольоровим папером, фольгою та ін.

DSCN2099Напередодні великого свята у нашому місті проходило свято Уманська писанка на якому усі бажаючі ділилися власним досвідом писанкарства. Наш заклад теж приймав участь у цій акції, представивши на святі Великодній кошик, який допомагали збирати вихованці, вихователі, батьки, керівник гуртка паперової пластики.DSCN2095

Велика подяка усім за старання, уміння та бажання продовжувати традиції рідного народу.DSCN2096

З святом Великодня!