місто Умань

Що не можна робити на вулиці?

 1. Не можна вступати в розмову з незнайомими дорослими, якими б люб’язними та лагідними вони не здавалися. Не можна брати з їх рук дарунки та ласощі, бо вони можуть бути недобрими, несвіжими, можуть зашкодити здоров’ю. Якщо пригощають близькі сусіди, спершу треба подякувати, запитати дозволу у мами, а вже потім скуштувати гостинець.

 

 1. Не можна нікуди йти за незнайомими. І за малознайомими також. Якщо запрошують подивитися гарну іграшку, цуценятко тощо, кажіть, що йдете по дозвіл до мами, і чимдуж додому, де одразу треба про все розповісти своїм рідним.

 

 1. Ні в якому разі не можна сідати в чужі автомобілі, хоч би як не запрошували покататися. Це дуже небезпечно.

 

 1. Нікому, окрім рідних, не можна дозволяти брати себе за руку, гладити по голові, обнімати та цілувати. Це негарно. Вияви ніжності можуть існувати тільки в стосунках з дуже близькими людьми.

 

 1. He можна сідати з незнайомими у ліфт. Адже саме у замкнених кабінах дуже часто стаються злочини.

 

 1. Якомога раніше, тільки-но дитина навчиться запам’ятовувати, слід завчити з нею домашню адресу.

 

 1. Ні в якому разі не можна гуляти біля каналізаційних люків, гратися у підвалах будинків, на будівельних майданчиках. Саме тут найчастіше на дитину чатує небезпека, і може статися велика біда.

 

 1. Не можна залазити на паркани, дерева. Це — місця не для забав. Багато дітей уже поплатилися за це — надовго їм запам’ятаються болючі синці, ушкоджені кінцівки, голова, поламані кістки…

 

 1. Ні в якому разі не можна чіпати бродячу собаку. Вона голодна і може вкусити. А ще, вона може бути хворою, і дитина може заразитися на вкрай небезпечну хворобу.

 

 1. Не можна влаштовувати дитячі ігри на проїжджій частині вулиці. Сам подумай, до чого це може призвести?

 

 1. Не можна кататися на річці чи ставку, які ледь замерзли. Особливо, коли поблизу немає дорослих, а ровесники злякаються і втечуть, коли ти ненароком провалишся під лід.