Ще не вмерла України…

IMG_20150306_151551

10 березня – День гімну України

До найбільших святинь будь-якого народу належить його гімн. Гімн – урочиста пісня. Це ті слова і музика, які змушують кожного з нас підійматися при перших же акордах із трепетом у душі слухати ту мелодію, яка кличе до світлого і високого. Перша музична символіка нашого народу сягає часів Київської Русі. Тоді роль гімну виконували бойові заклики та пісні, які створювали патріотичний настрій перед битвами.

Більше століття тому поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Він покладений на музику Михайлом Вербицьким. Пісня ця сподобалась і припала до душі українцям та невдовзі стала новим Національним гімном української держави.

Завдання справжнього громадянина України – знати і поважати символи своєї держави, свідомо дотримуватися почестей та правил поведінки щодо державних символів в повсякденному житті, під час урочистих і офіційних заходів, не дозволяти глумитися над ними і гордитися незалежною українською державою.

Для цього в бібліотеці було оформлено виставку, присвячену історії виникнення та творцям славетного гімну.