Рекомендації для батьків

3326-1uНайлегше адаптація протікає в тих дітей, батьки яких заздалегідь готували до дитячого  садка. Можна почати підготовку з читання казок про дитячий садочок, розігрування історій про садок. Можна грати «в садок» з іграшками. Період адаптації в середньому займає півроку, саме тому батькам слід запастися терпінням і з розумінням ставиться до  сліз і капризів дитини в перші місяці відвідування дитсадка.

Для того щоб період адаптації дитини пройшов безболісно, рекомендується:

Спочатку пояснити дитині, що таке дитячий садок і навіщо туди ходять діти.  Простими словами створіть позитивний образ садка (наприклад, у дитячий садок  приходять такі ж, як і ти, дітки, вони там разом навчаються, грають, їдять, у дитсадку багато різних іграшок і добрі вихователі). Скажіть дитині, що ви пишаєтеся ним – адже він вже дорослий, що може сам ходити в садок. Але й не роздмухуйте з цієї події проблему, не кажіть про майбутню зміну в його житті кожен день.

Заочно познайомте малюка з дитячим садком під час однієї з прогулянок. Якщо ви вже визначилися з вибором дитсадка, можна ненадовго заходити з дитиною на його територію, в групи, щоб дитина поступово звикала. Заздалегідь познайомте малюка з майбутнім вихователем групи.

Готуйте дитину до спілкування з іншими дітьми та дорослими, відвідуючи з ним дитячі майданчики і парки. Не пропускайте дитячих свят, днів народжень друзів. Спостерігайте за поведінкою крихти: соромиться, конфліктує, б’ється, усамітнюється або ж легко знаходить спільну мову, контактує з однолітками, розкутий.

Необхідно привчити малюка до певного режиму дня, в якому будуть мати місце різні види діяльності (гігієнічні процедури, прийом їжі, прогулянка, заняття та ігри, елементарна праця і т. д.).

Бажано віддавати дитину в ту групу, в якій він вже знає кількох дітей (це можуть бути діти ваших знайомих або друзів, сусідів, з якими ваша дитина вже спілкується).

Пояснити дитині, до кого вона може завжди звернутися за допомогою, якщо їй вона буде потрібна.

Легше адаптуватися до дитячого садочку фізично здоровим дітям. Тому до того, як відвести дитину в дитячий сад, пройдіть медичний огляд, щоб переконатися, що дитина здорова, а також проведіть комплекс заходів по загартуванню та оздоровленню дитини.

У перші два-три тижні бажано залишати дитину лише на кілька годин в дитячому садку, збільшуючи поступово цей час до необхідної норми. Якщо у вас є така можливість, перші дні ви можете залишатися з дитиною в садку на 2-3 години. А, прощаючись, не забудьте запевнити малюка, що неодмінно повернетеся за ним. Коли ви йдете — розлучайтеся з дитиною легко і швидко. Довгі прощання зі стурбованим виразом обличчя, у малюка викличуть тривогу. Якщо малюк із трудом розлучається з матір’ю, то нехай перші кілька тижнів відводить у дитячий садок дитину батько.

У присутності малюка не показуйте, що ви переживаєте або нервуєте з приводу того, що дитина йде в дитячий садок. Чи не відзивайтеся негативно і не критикуйте дитячий заклад у присутності малюка, оскільки все це може викликати у нього невпевненість, страх і небажання йти в це місце.

Нехай дитина вибере іграшку, яка буде ходити разом з ним щодня в дитсадок. Так у вас з’явитьсяпрекрасна можливість, розпитати малюка, що з іграшкою відбувалося в дитячому садку, весело їй було чи сумно, хто з нею дружив, а може, хто кривдив. Таким чином, ви дізнаєтеся багато чого про те, як вашій дитині вдається звикнути до нової обстановки і колективу.

Якщо ж ваша дитина погано адаптується до обстановки дитсадка, погано спить, їсть, стає агресивною, її поведінка змінюється від бурхливих істерик до повної апатії, з’являються страхи — знайдіть можливість проконсультуватися з психологом.

Дитячий садочок — серйозне випробування і для мами, і для малюка. Щоб уникнути затяжних протестів, необхідно підготувати дитину до нового етапу в його житті заздалегідь.