Пожежа — результат власної недбалості та незнання засобів протипожежної безпеки

1. Під час експлуатації електромережі суворо забороняється:

—         перевантажувати електромережу одночасним підключенням декількох потужних струмоприймачів (прасок, плиток, рефлекторів, обігрівачів);

—         використовувати на електрощитах саморобні запобіжники (перемички, пучки дроту та ін.)

—         користуватися несправною електроапаратурою (вимикачами, розетками, дротом та ін.)

—         вмикати електроприлади в електромережу без штепсельних вилок;

—         обертати електролампи папером, ганчірками;

—         скручувати електродроти та зав’язувати їх у вузол;

—         виходячи з домівки, залишати увімкненими у мережу електроприлади.

1. Під час експлуатації телевізорів:

—  дозволяється використовувати лише стандартні запобіжники, номінали яких передбачено інструкцією з експлуатації;

—   розетка підключення вилки живлення повинна знаходитися у доступному місці для швидкого відключення телевізора від мережі;

—  слід вимикати телевізор, якщо у кімнаті немає дорослих, необхідно забезпечити умови, які б позбавили малолітніх дітей можливості самостійно включити телевізор;

—  обов’язково виймати вилку дроту живлення з розетки, якщо телевізор вимкнено;

—    якщо органи керування пошкоджено або телевізор несправний (відсутнє зображення, чути гудіння, відчувається запах кіптяви тощо) необхідно негайно відключити телевізор від мережі, витягти вилку дроту живлення з розетки та викликати спеціаліста;

—     після закінчення гарантійного терміну не рідше одного разу на рік необхідно викликати фахівців ремонтного підприємства для профілактичного огляду телевізора, його очистки від пилу за забруднення.

Забороняється:

1. Встановлювати телевізор у безпосередній близькості від ЛВЖ та ГЖ предметів, а також поблизу приладів опалення або у меблеву стінку, де внаслідок недостатнього доступу повітря телевізор погано охолоджується.

1. Закривати вентиляційні отвори у задній стінці та нижній частині корпусу телевізора.

1. Доручати ремонт випадковим особам.

1. Допускати живлення телевізора від мережі з підвищеною напругою (у таких випадках слід використовувати стабілізатор напруги).

1. Залишати увімкнений телевізор без нагляду.

1. Допускати перегляд телепередач дітьми за відсутності дорослих. не користуйтеся саморобними електрогірляндами для ялинки, а хлопавки та бенгальські вогні запалюйте подалі від ялинки, будьте обережними з маскарадними костюмами з паперу та вати — уникайте «святкових пожеж» усіма засобами;

не заставляйте горище, підвали, лоджії — адже це шляхи евакуації людей під час пожежі;

не зберігайте на балконах паливно-мастильні речовини, які швидко займаються;

слідкуйте за пожежною безпекою не тільки у своїй квартирі, а також в домівці та у дворі, а за її порушення звертайтеся до свого інспектора пожежного нагляду.

Статистика пожеж наочно нам показує: ми були б значно багатшими, якщо б не економили на засобах свого порятунку та дотримувалися правил пожежної безпеки.