ПОГОВОРИМО ПРО ВИХОВАННЯ

Забезпечити фізичні потреби дитини (їжа, дах над головою, одяг) — простіше, ніж забезпечити емоційні потреби дитини. Незважаючи на те, що існує багато стилів виховання, більшість експертів погоджуються з деякими загальними вказівками щодо виховання емоційного здоров’я дитини та закладають основу для емоційно здорового дорослого життя.
✅ Будьте в курсі етапів розвитку дитини, щоб не чекати від дитини занадто багато або занадто мало.
✅ Заохочуйте дитину висловлювати свої почуття і поважайте їх. Пояснюйте дитині, що кожен може відчувати біль, страх чи гнів. Спробуйте дізнатися джерело цих почуттів. Вчить дитину висловлювати свої почуття, не вдаючись до насильства.
✅ Сприяйте взаємній повазі та довірі. Не підвищуйте голос на дитину, навіть коли незгодні.
✅ Слухайте свою дитину. Використовуйте слова та приклади, які ваша дитина може зрозуміти. Заохочуйте запитання. Забезпечте комфорт та впевненість. Будьте чесним. Висловлюйте готовність поговорити на будь-яку тему.
✅ Подивіться на власні навички вирішення проблем та подолання. Ви подаєте хороший приклад?
✅ Заохочуйте таланти дитини. Поставте цілі, виходячи зі здібностей та інтересів дитини — не чужих очікувань. Відзначайте звершення. Не порівнюйте здібності своєї дитини з можливостями інших дітей; цінуйте унікальність своєї дитини. Регулярно проводьте час з дитиною.
✅ Сприяйте самостійності та самоцінності дитини. Підтримуйте дитину у її успіхах та негараздах. Проявіть впевненість у здатності вашої дитини впоратися з проблемами.
✅ Дисциплінуйте конструктивно, справедливо та послідовно. Використовуйте дисципліну як форму навчання, а не фізичне покарання. Усі діти та родини різні; дізнайтеся, що ефективно для вашої дитини. Проявіть схвалення щодо позитивної поведінки. Допоможіть дитині вчитися на своїх помилках.
✅ Любіть безумовно. Навчіть цінності вибачень, співпраці, терпіння, прощення та уваги до інших.
✅ Не сподівайтеся на ідеальне: батьківство — важка робота.