ПАМ’ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!

Червоний мак – символ памяті

Напередодні 8 травня 2020 року вихователь ГПД Ольга Василівна Підгорна організувала зі своїми вихованцями    2-го класу проведення акції «Перешли друзям власноруч виготовлений мак ( фото)» з нагоди відзначення Дня пам`яті та примирення і 75-річчя Перемоги над нацизмом.

Мак ‑ символ пам’яті жертв Першої світової війни, а згодом ‑ жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів. Метою Акції є залучення учнів до загальноєвропейської традиції вшанування жертв війни із використанням червоних маків, виховання патріотизму юного покоління, виховання шанобливого ставлення до історичного минулого українського народу. Адже, для українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах.

Вони себе не вберегли,
Але край рідний захистили.
У полі маки зацвіли
Там, де герої ці спочили.

Твоє життя безхмарне нині.
За це їм дякуй, пам’ятай:
Герої захистили Україну
Колись і зараз твій боронять край.

Діти із задоволенням виготовляли маки власноруч у своїх домівках, про що свідчать світлини.