Навчально-виховний комплекс № 24

"Дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад І ступеня"

Ласкаво просимо, дорогі діти та їх батьки!
Колектив Уманського навчально-виховного комплексу № 24 вітає Вас.
На нашому сайті Ви зможете дізнатися про нашу установу, бути в курсі всіх подій, які відбуваються в наших стінах, познайомитись з тими, хто виховуває Ваших дітей.
Ми будемо щиро раді, якщо Вам у нас сподобалось
З повагою, Колектив НВК № 24.

Обережно: собака!

     Важлива проблема великих міст — наявність великої кількості безпритульних собак. До того ж, особливо у наш складний час, зграї дворняг поповнюються великими та малими собаками престижних порід. Голодні та злі, вони завдають певної загрози здоров’ю, а іноді й життю людей. Але от парадокс: безпритульні собаки нападають на людину рідше, ніж собаки свійські.

      Що ж підштовхує тварин до агресії та яких правил поводження з ними необхідно дотримуватися?

    Перш за все, не підходьте до собаки, що знаходиться на ланцюгу, бо захист «особистої території» — одна з основних причин агресивності тварини. Не нав’язуйте собаці свого товариства, не торкайтеся його, коли він їсть. Не намагайтеся відібрати «улюблену іграшку». Не дивіться собаці у вічі, не посміхайтеся: на собачій мові — це вияв агресії. Не повертайтеся до собаки спиною та не намагайтеся тікати — це може викликати у тварини рефлекс переслідування. Пам’ятайте, що навіть помахування хвостом не завжди є виявом дружелюбності.

      Особливо стережіться собак-охоронців: ротвейлерів та доберманів. У них загострене поняття охорони хазяїна, а територія їх  «особистих інтересів» перевищує 50 метрів.

      Пропонуємо деякі узагальнені рекомендації щодо самозахисту під час нападу спеціально вивченого службового собаки:

—      до собаки, який нападає, поверніться обличчям, станьте у захисну позу або киньтеся назустріч;

—    спокійно відступайте спиною до укриття, домівки, паркану, захищайтеся підручними засобами, кличте на допомогу;

—      різко та жорстоко бийте собаку рукою, ногою або твердим предметом у ніс, по верхній щелепі, у живіт та пах. До останнього моменту переховуйте зброю у руці або за спиною: натренований собака нападає на озброєну руку. Для відволікання уваги тварини можна застосувати піджак або плащ.

      Вас вкусив собака! Це не6езпечно не тільки травмою, а й інфекцією. Негайно промийте рану великою кількістю води, а краще перекисом водню. Краї рани обробіть йодом або зеленкою, саму рану маззю  «Спасатель», «Левоміколь» або присипте стрептоцидом. Якщо з перелічених ліків у вас під рукою нічого немає, антисептиком може бути горілка або спирт. Після чого негайно звертайтеся до найближчого травмпункту. Головне — виявити, чи прищеплений собака має сказ, чи ні. В іншому випадку доведеться пройти серйозний курс лікування та довгий час знаходитися під наглядом лікаря.

Календар
Октябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031