Обережно: собака!

Важлива проблема великих міст — наявність великої кількості безпритульних собак. До того ж, особливо у наш складний час, зграї дворняг поповнюються великими та малими собаками престижних порід. Голодні та злі, вони завдають певної загрози здоров’ю, а іноді й життю людей. Але от парадокс: безпритульні собаки нападають на людину рідше, ніж собаки свійські.

Що ж підштовхує тварин до агресії та яких правил поводження з ними необхідно дотримуватися?

Перш за все, не підходьте до собаки, що знаходиться на ланцюгу, бо захист «особистої території» — одна з основних причин агресивності тварини. Не нав’язуйте собаці свого товариства, не торкайтеся його, коли він їсть. Не намагайтеся відібрати «улюблену іграшку». Не дивіться собаці у вічі, не посміхайтеся: на собачій мові — це вияв агресії. Не повертайтеся до собаки спиною та не намагайтеся тікати — це може викликати у тварини рефлекс переслідування. Пам’ятайте, що навіть помахування хвостом не завжди є виявом дружелюбності.

Особливо стережіться собак-охоронців: ротвейлерів та доберманів. У них загострене поняття охорони хазяїна, а територія їх  «особистих інтересів» перевищує 50 метрів.

Пропонуємо деякі узагальнені рекомендації щодо самозахисту під час нападу спеціально вивченого службового собаки:

—      до собаки, який нападає, поверніться обличчям, станьте у захисну позу або киньтеся назустріч;

—    спокійно відступайте спиною до укриття, домівки, паркану, захищайтеся підручними засобами, кличте на допомогу;

—      різко та жорстоко бийте собаку рукою, ногою або твердим предметом у ніс, по верхній щелепі, у живіт та пах. До останнього моменту переховуйте зброю у руці або за спиною: натренований собака нападає на озброєну руку. Для відволікання уваги тварини можна застосувати піджак або плащ.

Вас вкусив собака! Це не6езпечно не тільки травмою, а й інфекцією. Негайно промийте рану великою кількістю води, а краще перекисом водню. Краї рани обробіть йодом або зеленкою, саму рану маззю  «Спасатель», «Левоміколь» або присипте стрептоцидом. Якщо з перелічених ліків у вас під рукою нічого немає, антисептиком може бути горілка або спирт. Після чого негайно звертайтеся до найближчого травмпункту. Головне — виявити, чи прищеплений собака має сказ, чи ні. В іншому випадку доведеться пройти серйозний курс лікування та довгий час знаходитися під наглядом лікаря.