Народні засоби лікування кашлю у дітей

У холодну пору року дитячі застуди – дуже поширене явище. Дуже часто, при перших же проявах кашлю батьки починають малюка годувати різними таблетками і мікстурами, при цьому зовсім забуваючи про народні засоби, перевірених століттями.

Народні засоби для лікування кашлю у дітей дуже дієві і не викликають неприязнь у дитини, на відміну від гірких пігулок.

Крім того, народні засоби вельми різноманітні, кожен зможе обрати рецепт, що підходить саме йому.

Молочний відвар

Є дуже простий народний метод лікування кашлю у дітей, в той же час дуже дієвий. Треба взяти півлітра молока і довести до кипіння, після того, як молоко закипить, його потрібно зняти з вогню і додати одну столову ложку соснових бруньок. Молоко потрібно годину настоювати, після чого його можна пити. Протягом усього дня слід випити цей відвар. Такий відвар дуже приємний на смак і дитина вип’є його охоче, а результат спостерігається вже після першого застосування. Кашель пом’якшиться і стане продуктивним, перестане вимотувати дитину.

Лимонний сироп

Слід взяти один великий лимон, вичавити з нього весь сік. Для того, щоб лимон віддав весь сік, перед процедурою слід гарненько обдати його окропом. Далі перелийте готовий лимонний сік у склянку, додайте дві столові ложки гліцерину, зверху все заповніть медом. Все ретельно перемішати, вміст набуває вид сиропу. При не дуже частому кашлі сироп слід приймати по одній чайній ложці, приблизно два-три рази на день. Але якщо кашель досить частий, і турбує дитину навіть вночі, то сироп слід приймати щодня по одній чайній ложці шість разів на день. Обов’язково приймайте вранці і перед сном. Як тільки кашель зменшиться, число прийомів слід скорочувати.

Відвар з цибулі

Також допоможе вашому малюкові впоратися з кашлем. Народні засоби лікування кашлю у дітей за допомогою звичайної цибулі – вам слід в літр киплячої води помістити дві неочищені, вимиті цибулини і додати одну склянку цукру. Варити годину, на повільному вогні, постійно помішуючи, щоб цукор повністю розчинився. Цибулю після варіння викинути, а відвар приймати теплий, по три-чотири рази на день. Відвар перед застосуванням обов’язково підігрівати, він не повинен бути холодним. Дітям приймати по п’ятдесят мілілітрів. Такий відвар допоможе як при кашлі, так і при бронхіті.

Ще один рецепт відвару  з цибулею: слід взяти одну картоплину, одну головку ріпчастої цибулі, одне яблуко і один літр води. Все змішати і варити до тих пір, поки води не стане вдвічі менше. Цілющий відвар слід давати дитині три рази на день по одній чайній ложці. Такий засіб містить небувалу кількість вітамінів і мінералів, кашель повинен пройти буквально через кілька днів застосування.

Відвар з алоє та меду

Всі знають про приголомшливі властивості алоеа в поєднанні з медом воно дає небувалий ефект. Вам слід взяти триста грам меду і розвести половиною склянки кип’яченої води. Потім додати лист алое, попередньо подрібнений. Варити на невеликому вогні близько двох годин. Після чого зняти з вогню, добре перемішати і залишити в спокої до повного охолодження. Прийом слід вести по одній чайній ложці або ж десертній ложці, пропорції залежать від віку дитини. Алое і мед припадуть до смаку вашому малюкові, він не буде противитися лікуванню.

Сироп з брусниці

Напевно, найсмачніші настоянки і сиропи від кашлю робляться саме на брусниці. Рецепт від кашлю для малюків дуже простий і надзвичайно смачний. Вам слід взяти сік брусниці, змішати його навпіл з медом і приймати по столовій ложці тричі на день. Ось власне і все, ефект від такого лікування ви побачите відразу ж, дитина стане набагато менше кашляти і спокійно спати вночі.

Компрес з кисломолочного сиру

Якщо у дитини температура і кашель, теплові процедури робити не можна, так як через високу температуру тіла це може згубно позначитися на здоров’ї. Є одна теплова процедура, яка не зашкодить здоров’ю, а зробить стан маляти набагато кращим. Для цього потрібно зігріти сир , злити сироватку, перекласти сир на марлю або бинт, після чого прив’язати все до грудної клітки і залишити на тридцять-сорок хвилин. Сир зігріє бронхи, полегшить кашель.

Сироп з апельсином

Дуже смачний і одночасно корисний рецепт допоможе малюкові від нападів сухого кашлю. Потрібно нарізати один вимитий апельсин разом зі шкіркою, посипати цукром і варити протягом тридцяти хвилин. Цей сироп приймати по 1-3 чайної ложки при кожному нападі кашлю.

Відвар з калини та меду

Не тільки брусниця чудово допомагає при кашлі, а й калина – відмінний помічник у лікуванні застуди, особливо якщо їй у цьому допомагає мед. Для відвару слід взяти сто грамів ягід калини, промити, обсушити і залити 200 грамами меду, варити п’ять хвилин на слабкому вогні. Далі охолодити до кімнатної температури і приймати чотири-п’ять разів на день по одній столовій ложці запиваючи теплою водою.