МОЛИТВА ДО МОВИ

Мово! Пресвята Богородице мого народу! З чорнозему, рясту, любистку, м’яти, євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена!

Мово! Мудра Берегине, що не давала погаснути зеленому вогнищу роду нашого і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави і гордого духу.

Мово! Велична молитво наша у своїй нероздільній трійці, що єси Ти і Бог – Любов, і Бог-Віра, і Бог-Надія. То ж стояла Ти на чатах коло вівтаря нашого національного храму й не впускала туди злого духа виродження, злого духа скверноти, злого духа ганьби! І висвячувала душі козацького роду спасенними молитвами й небесним вогнем очищення, святими водами Божого річища, щоб не змалів …..

Катерина Мотрич

dscn3123

9 листопада день української писемності та мови

Це свято було встановлене указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця преподобного Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Наше слов’янське письмо — знайомі і звичайнi лiтери абетки — пройшло довжелезний шлях, поки дiйшло до нас.   Увесь час вона змiнювалась, аж  поки не стала такою, якою ми сьогоднi  користуємося. Важко навiть сказати, скільки  людей протягом столiть доклали зусиль, щоб сьогоднi ми з вами могли читати і писати. Імена святих Кирила та Мефодія відомі і шановані у всьому християнському світі. Заслуги цих великих братів в історії культури важко переоцінити. Близько 1135 років тому Кирило і Мефодій принесли на землі слов’ян світло писемності та знань.

Кожна людина, яка поважає себе, країну, мову, не буде калічити своєї мови, бо вихована людина говорить грамотно і красиво, навіть про найбуденніші речі, бо мова не ділиться на святкову і буденну.

З 7 по 11 листопада у НВК №24 проходить тиждень писемності та мови. Розпочався тиждень з традиційної урочистої лінійки на якій учні переглянули презентацію, читали вірші, слухали та співали народних пісень.  На закінчилася лінійки учні   4 класу прочитали молитву про мову Катерини Мотрич.