Методична робота

2.1 Відповідність методичного забезпечення НВК № 24 вимогам навчальних програм та іншими нормативними документами.

Каталог документації в спортивному залі:

• Програма фізичної культури 1- 4 класи та спеціальної медичної групи.
  • Програми гурткової роботи.
  • Науково – методичні журнали та газети з фізичного виховання.
  • Розробки спортивних свят та розваг.
  • Лекційний матеріал: про будову ока, історія футболу, рекомендації з гімнастики, техніка гри у волейбол, баскетбол, футбол, історичний огляд розвитку плавання, легка атлетика.
  • Рухливі ігри, ігри народів світу, 250 рухливих ігор та естафет для школярів, естафети та фізкультхвилинки.
  • Валеологізація навчального процесу. Практикум з валеології.
  • Танцювальні елементи на уроках фізичної культури.
  • Організація туристичних походів.
  • Комплекси ранкової гімнастики та багато іншої методичної літератури.
  • Реферати дітей.

Спортивний зал в достатній кількості забезпечений методичною літературою, що дає змогу впроваджувати новітні технології зміцнення та збереження здоров’я вихованців.

2.2. Проведення засідань методичних об’єднань, семінарів , конференцій на базі НВК № 24 з тематики здоров’я та фізичного виховання дітей. Участь у роботі районних семінарах, конференціях тощо.

Наш заклад постійно приймає участь у міських та обласних семінарах.

На базі нашого закладу за останні п’ять років проведено:

• Обласний семінар по питанню творчої обдарованості дітей на якому питання фізичного виховання та виховання творчої активності було представлене гуртком « Аеробіка»;
  • Участь у розробці авторських програм 6 « Оздоровчий комплекс», « Добридень сонечко» ( гімнастика пробудження) , « Ранкова гімнастика», Гурток « Ясні оченята»;
  • Участь у регіональній експериментальній програмі по розвитку творчої обдарованості дитини – Програма гуртка з аеробіки для старшого дошкільного і молодшого шкільного віку ( автор Скляр Н. І. )
  • Проведення семінарів співдружності по впровадженню моделі « Школи сприяння здоров’ю» між НВК № 24 і ЗОШ № 10.

« Профілактика йододефіциту у дітей під час навчально – виховного процесу» 2008 – 2009 н.р.;

• Проведення методичного об’єднання вихователів ГПД

Тема « Здоров’я – найцінніший скарб» 4. 10 2007 р.

• Психолого- педагогічний практикум

Тема: « Насилля над дітьми – ганебна тенденція сьогодення» 19.10 2007 р.

• Семінар практичних психологів загальноосвітніх шкіл міста. 12 травня 2007 року;
  • Засідання ради експериментально – дослідницького центру НВК № 24 з проблеми « Розвиток творчого потенціалу дитини» 27 березня 2008 р.
  • Заходи про співпрацю про співпрацю НВК №24 з колективом наукових працівників кафедри дошкільної педагогіки і психології, кафедри теорії і методики початкової освіти УДПУ ім.. П.Тичини, Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників,
  • Уманської ЗОШ№3,
  • Школи – дитячого садка «Кияночка» Шевченківського району м. Києва.;
  • Укладено договір про співдружність та співробітництво між навчально – виховним комплексом №24 «Дошкільний навчальний заклад –загальноосвітній навчальний заклад 1 ступеня» м. Умані Черкаської області, Україна, 20300 в особі директора Данилюк Ірини Семенівни з одного боку та дитячого садка –школи №8 «Mali Polanie» 62 -200 Гнєзно,Польща в особі директора mgrMaldorzata Walendowska – Zamiar Проведено для гостей урок з фізичної культури , тема: « Футбол»;
  • Договір про співробітництво Оріхівська гімназія№1 «Сузір’я», в особі директора Галича Володимира Івановича , і навчально – виховним комплексом №24 «Дошкільний навчальний заклад –загальноосвітній навчальний заклад 1 ступеня» м. Умані Черкаської області, Україна, 20300 в особі директора Данилюк Ірини Семенівни. Проведено майстер класи.
  • Семінар вихователів дошкільних закладів міста . Тема: « Здоров’я зберігаючі технології» 14. 10 2009 р.;
  • Семінар для завучів ЗОШ міста . Тема: « Впровадження оздоровчого комплексу» 2009 рік;
  • Обласний семінар «Шкіл сприяння здоров’ю» 2009 рік;
  • Семінар завучів « Здоров’язберігаючі технології» 2010 рік.

2.3 Участь у підготовці та розробці програм, розробці методичних матеріалів з питань фізичного виховання дітей.

Розробка програми « Добридень сонечко» ( гімнастика пробудження)                ( Круглик Т. М. )

Добірка сценаріїв спортивних свят та розваг.( Скляр Н. І .)

Розробка програми гуртка « Аеробіка» ( Скляр Н. І. )

Розробка програми гуртка « Ясні оченята» ( Скляр Н. І. )

Організація і проведення фестивалів дитячої творчості .Творча група

Методичні поради по корекційній роботі з дітьми логопедичної групи.            (Бойван О.С.)

Виховання культури мовленневого спілкування. Яковенко М.С.

Методи створення ситуації успіху у сучасній школі. Творча група.

«Здорова дитина – здорова нація» Скляр Н.І.

Авторська програма з образотворчої діяльності. .Сирота О.В.

Надруковано в педагогічних виданнях

№1 2007 Конспект заняття з фізичної культури.

Вчитель фізкультури Скляр Н.І.

№2 2008 р. Проведення занять з ритміки та хореографії. З досвіду роботи хореографа Маркіної В.В.

«Ми козацького роду» Скляр Н.І. вчитель фізичної культури НВК№24, бібліотечка вихователя дитячого садка, №7, липень 2008р.

«В гостях у казки» Скляр Н.І. вчитель фізичної культури НВК№24, бібліотечка вихователя дитячого садка, №7, липень 2008р.

За участь у всеукраїнській акції  журналів “Дошкільне виховання”, “Палітра педагога”, “Джміль”   “Любіть Україну” педагогічний колектив НВК №24 зарахований до членів активу цих видань і відзначено подякою за надіслані матеріали.