місто Умань

«Мандали та діти». Релаксаційне заняття

«Мандала»  це ціла модель всесвіту, в якій полягає гармонія і примирення зі світом. Мандали стали настільки популярні, що у всьому світі мандали малюють, плетуть, будують.

Окрім розфарбовування і малювання, можна робити  мандали з різних мозаїк і інших розвиваючих матеріалів.

Чим корисні мандали для дітей?

• Розвивається дрібна моторика;
  • Тренується усидливість і акуратність, це актуально для дітей 5-7 років і старше;
  • Дитина на власному досвіді, сприймає і вивчає симетрію,  знайомиться з осьовою, центральною і поворотною симетрією, пізнають мистецтво орнаменту;
  • Тренується почуття ритму, гармонії і почуття порядку, математичного мислення;
  • Стимулюється мислення;
  • Сприяє зосередженню;
  • Розкривається творчий потенціал;
  • Дитина вчиться заспокоєнню, навчається знімати стрес і справлятися з емоціями.

Отже, мандали:

• Стабілізують емоційний стан, нормалізують поведінку;
  • Дають можливість діагностики настрою;
  • Формують  самовпевненість на основі спокою;
  • Підвищують концентрацію і внутрішньо рівновагу  (у гіперактивних дітей);
  • Сприяють корекції  самооцінки, страхів і тривоги;
  • Виховують  акуратність.

Для  дітей   робота з мандалами цей  засіб досягнення щастя і гармонії. За допомогою мандал діти  дістають можливість через кінчики пальців вступати в зв’язок з усім, що тільки є в житті, вчяться комбінувати різні кольори і відтінки і створювати красиві образи.