місто Умань

КІБЕРБУЛІНГ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Онлайн уроки, спілкування з друзями і фільми — це все невіддільна частина інтернет життя сучасних дітей. А під час карантину в них більше часу «залипати» в телефонах, планшетах та комп’ютерах. Давайте не соромитись, а разом поговоримо з дітьми про безпеку в мережі.

Типи небезпеки, яка загрожує дітям в інтернеті:

• загроза особистій безпеці: спілкування зі незнайомими людьми або залучення до протиправних дій;
  • безпека інших: кібербулінг, вчинення злочинів, посягання на безпеку оточення;
  • витік персональної інформації — розголошення номерів кредитних карток, номерів телефонів та небезпека завантаження шкідливих програм.

Серед правил використання всесвітньої мережі МВС назвало такі:

• нікому не розголошувати особисті паролі та для кожного сервісу використовувати новий пароль;
  • не давати нікому особистої інформації, не виставляти фото з приватного життя:
  • відмовлятися від зустрічі з людьми, з якими познайомились online;
  • не викладати фото квитків зі штрих-кодами;
  • не встановлювати невідомі програми та не переглядати інформацію за підозрілими посиланнями;
  • не реагувати на непристойні коментарі, які вам адресують, але обов’язково повідомити про це батькам;
  • не вся інформація, яку публікують в мережі, правдива;
  • те, що ти публікуєш, лишається там назавжди — потаємні думки чи секрети краще лишити при собі.

Сподіваємось, що на карантині ви проведете багато часу зі своїми дітьми. Якщо ж такої можливості немає, то обов’язково обговоріть всі безпекові питання, але інтернет краще замінити цікавою книгою чи крутою грою.