місто Умань

«І на тім рушничкові оживе все забуте до болю…»

Музейна педагогіка

Неможливо уявити традиційну українську хату без рушника. Він грає важливу роль в побуті та обрядах українського народу. І зараз, коли за повсякденними клопотами не приділяється належної уваги до рідних традицій, ми обов’язково згадуємо про рушник, якщо очыкуються значні події в сімейному житті: весілля, хрестини, новосілля, православні свята і так далі. Жодна подія не обходиться без головного сімейного оберега — рушника.

Наші вихованці мають змогу не тільки почути про види рушників, способи їх використання, а й на власні очі побачити , доторкнутися до традицій щодо створення цього прекрасного оберегу.   В українській народній культурі рушник вважається одним з найпомітніших і шанованих виробів. Рушники використовуються у всіх обрядах, які супроводжують українців протягом життя — від народження і хрестин до поховання.

Навіть на сьогоднішній день рушники не втратили свою актуальність, своє символічне значення. Адже наші учні знають і пам’ятають історію своїх предків, і надають їй великого значення. Це наша гордість, наша спадщина. Шанумо, вивчаймо і бережімо її!