Город на ділянці дошкільного навчального закладу

Обов’язковою умовою планування ділянки дошкільного закладу є створення городу і саду  для ознайомлення дітей з культурними рослинами, формування трудових навичок, інтересу до сільськогосподарської праці.  У процесі спостережень   і праці, зв’язаної  з доглядом за городніми рослинами, розширюється коло знань дітей, формуються мова і мислення, перші елементи діалектико-матеріалістичного світорозуміння.

Залежно від розмірів ділянки дошкільного закладу город може бути спланований по-різному, проте доцільно втримати такі розміри грядок і доріжок:

-грядки – 2,5-3 м завдовжки, що дозволяє  розмістити по обидва боки всю групу дітей, і 70-80 см завширшки, що дає змогу дітям дістати до середини грядки під час саджання рослин і догляду за ними;

-доріжки-50-60 см завширшки, щоб діти, присівши навпочіпки під час розглядання рослин та догляду за ними, не пошкодили  ті рослини, які знаходяться на сусідній грядці.

Ширина головної доріжки повинна становити 1 м, що дозволяє  використовувати під час підвезення грунту тачки, носилки тощо.

На городі дошкільного закладу висаджують рослини, що належать до найбільш поширених родин.

До родини Хрестоцвіті належать: редиска, редька, капуста, ріпа.

До родини Пасльонові – помідори, баклажани, перець, картопля.

До родини Гарбузові – огірки, гарбузи, кабачки , дині, кавуни.

До родини Зонтичні – морква, петрушка, кріп.

До родини Лободові – столові буряки і шпинат.

До родини Бобові – горох, квасоля.

До родини Лілійні – цибуля, часник.

Квітник на ділянці дошкільного навчального закладу

Особливо цінними за рослинами на квітнику є спостереження естетичного плану, спостереження за повним циклом розвитку рослини  від насіння до насіння, за розвитком і ростом  рослин незалежно  від умов середовища, за діяльністю комах — запилювачів тощо.

Протягом цілого року  квітник  — це місце постійних спостережень і праці дітей. Навесні – це розглядання  і висівання насіння однорічних рослин, спостереження за їхнім розвитком, сходами багаторічних рослин, розвитком дворічних рослин; підживлення їх, розмноження, спостереження за цвітінням, за появою перших комах-запилювачів, висаджування розсади однорічних квітникових рослин.

Влітку – поливання, обрізування квіток, що відцвіли, підживлення, прополювання, спостереження за красою цвітіння.

Восени –  збирання насіння, обрізування засохлих пагонів, висаджування цибулин, пересаджування, розмноження багаторічних рослин, укриття на зиму, спостереження за своєрідністю осіннього цвітіння.

Взимку – спостереження за квітниковими рослинами, що зимують із зеленими листками.