місто Умань

Гімнастика, футбол, акробатика і конкурс малюнків: як проходять онлайн уроки фізкультури в Умані

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив 22 квітня. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

Як проходять уроки фізкультури в умовах карантину розповіла Наталія Скляр, вчитель фізичної культури НВК №24 «Дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад 1 ступеня».

Моє головне завдання зберегти і укріпити здоров’я дітей в умовах карантину, підняти їм настрій і підтримати бажання займатись спортом

— Для стимулу і завзятості завели з учнями щоденники самоконтролю, куди кожного дня записуємо виконані вправи.

Наталія Іванівна створила групи у вайбер для батьків та учнів, щоб підтримувати їх, давати  завдання для тренувань в домашніх умовах. Вона працює в НВК 24 та в ЗОШ № 3.

Дітям і батькам пропонує ранкову гімнастику, коригуючі вправи, вправи для футболу, гімнастики, розтяжки, акробатичні та силові вправи, а також веселі ігри.

Використовую власні відео та багато навчальних відео спеціальних освітніх програм «Фізкультура в початковій школі», «Фізична культура», «Фізкультура та навчання дошкільнят», «На урок». Багато навчальних матеріалів беру з сайту Learning Apps.org.

Завдяки участі у проекті Фонду Кличко «Посилка успіху», Наталія Скляр познайомилась з тренерами і вчителями фізичної культури з усіх куточків України. І тепер цей гурт кращих фізкультурників країни підготував хорошу методичну і відео- базу для тренувань в домашніх умовах. Дітям дуже подобаються відео уроки відомих тренерів Віктора Твардовського, Юрія Кошика, та шоумена і відеоблогера, популяризатора фізичної культури і спорту Олександра Педана.

Всі ми вже адаптувалися до роботи в умовах карантину, зазначає Наталія. І діти і вчителі і батьки вже напрацювали певний алгоритм роботи . І фізкультура при цьому є важливою складовою освітнього процесу. Зараз важливість фізичних вправ і організованої контрольованої активності для дітей значно зросла.  А під час онлайн уроків ми можемо детально показати  дітям техніку виконання вправ, історію спортивних ігор, дати цікаві ребуси і завдання — те,  що  ми не завжди можемо зробити під час традиційних уроків. Адже не в кожному навчальному закладі є достатньо комп’ютерного обладнання спортивних залів. Тому зараз ми максимально використовуємо всі освітні демонстраційні можливості Інтернету.

Свої уроки фізичної культури Наталія Скляр проводить так: спочатку розробляє для кожної дитини комплекс вправ, згідно можливостей і вподобань дитини, потім описує як їх виконувати, або виконує їх сама і записує на відео. Робить розсилку і консультує та контролює виконання вправ. Діти і батьки надсилають вчительці фото і відео своїх тренувань, щоденники самоконтролю виконаних вправ.

Щоб трохи урізноманітнити фізкультуру, вчителька провела міжшкільний конкурс малюнка «Я люблю спорт » для своїх учнів з НВК № 24 та ЗОШ № 3.