Формуємо індивідуальність
Як правильно впливати на формування індивідуальності.
Любіть свою дитину такою, якою вона є, а не за її досягнення й перемоги.
Ніколи не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її із самою собою: якою її поведінка була вчора і якою стала сьогодні.
Не слід постійно опікувати дитину. Будьте впевнені, що вона сама зможе подолати більшість труднощів.
У жодному разі не лайте й не ображайте дитину, тим більше в присутності чужих людей. Поважайте почуття й думки свого сина або доньки. На скарги з боку оточуючих відповідайте так: «Дякую, ми вдома обов’язково поговоримо на цю тему».
Навчіть дитину говорити про свої проблеми, щиро цікавтеся її думкою й позицією.
Постійно спілкуйтеся з дитиною. Ваші взаємини мають ґрунтуватися на довірі. Дитина повинна відчувати, що її дитячі проблеми вам цікаві.
Допомагайте дитині виконувати те, із чим вона не може впоратися сама.
Ніколи не бийте дитину: це не приносить бажаного результату, а лише робить її агресивною. Засуджуйте не саму дитину, а її провину.
Не розхвалюйте дитину незаслужено, але й не забувайте заохочувати її, якщо вона на це заслужила. Головне — оцінити зусилля дитини, а не хвалити її саму, її характер. Хваліть словом, посмішкою, ласкою, але в жодному разі — новою іграшкою або солодощами.
Учіть дитину аналізувати свої помилки.
Не намагайтеся все робити замість дитини, дайте їй певну свободу, щоб вона могла діяти відкрито. Пам’ятайте: дитина має право на самостійність,
Проводьте з дитиною свій вільний час, допомагайте їй розвивати свої здібності.
Не будуйте взаємини на заборонах: завжди пояснюйте причину й мету ваших вимог.
Будьте терплячими до вашої дитини. Намагайтеся відповідати на всі її запитання й ніколи не говоріть, що вона багато запитує.