Друге життя вторинної сировини.

DSCN3755

Проблема твердих побутових відходів  – одна із найактуальніших екологічних проблем початку третього тисячоліття.   Шкода від відходів  дедалі більше переважає  їх кількість. Причиною є урізноманітнення  складу, збільшення частки хімічно шкідливих предметів і речовин. Вивезення побутового сміття на звалища означає перекладання непотрібних і небезпечних   речовин з одного місця на інше: із міста — за місто. Території звалищ  ні люди, ні машини не можуть обробити відповідно до вимог із-за великої кількості твердих частин, скла, металу, деревини.  Деякі складові сміття розкладаються  дуже  повільно, або взагалі не піддаються розкладу  На звалищах всі відходи зазнають змін, в результаті    утворюються нові екологічно небезпечні речовини, які при попаданні у біосферу можуть створювати серйозну небезпеку для  існування людей, тварин та оточуючої природи:

• самозапалення і пожежі на звалищах і полігонах сприяють забрудненню нижніх шарів атмосфери;
  • наявність і розвиток в них патогенних мікроорганізмів, а саме: збудників гепатиту, туберкульозу, дизентерії, аскаридозу, респіраторних, алергічних та інших захворювань;
  • інтенсивне випаровування різноманітних забруднюючих речовини: ртуть, миш’як і інші летучі важкі метали, газоподібні сполуки хімічних реакцій в тілі звалищ ;
  • утворення токсичних речовин та сполук, які осідають в атмосфері у воду і ґрунт – безліч шкідливих речовин (від важких металів до вуглеводнів) ;
  • назавжди втрачаються матеріали, які ще можна використати повторно.

DSCN3754DSCN3753DSCN3752

Що можна зробити , щоб  забезпечити  екологобезпечне  поводження з побутовими відходами ?

• підвищити рівень культури населення щодо  екологічного підходу до проблеми побутових   відходів;
  • формувати у дітей відповідального ставлення до виконання правил поведінки з побутовими відходами;
  • організувати роздільне збирання корисних компонентів;
  • збирання і заготівля окремих видів  відходів як вторинної сировини;
  • ствоення умови для повторного використання відходів;
  • використання відходів як джерела енергії;
  • ліквідація несанкціонованих і неконтрольованих звалищ;
  • підвищення ефективності впровадження у місті нових сучасних технологій поводження з побутовими відходами.

DSCN3756