Дитина і дорожній рух

tm_eswc8gpw

Питанням профілактики травмування дітей у дорожньо-транспортних пригодах колектив нашого дошкільного закладу приділяє велику увагу. Тому ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху вихователі починають цже в групі раннього віку. Малята отримують елементарні знання про найпоширеніші види транспорту, в них формуються початкові просторові уявлення, вміння розрізняти сигнали світлофора (червоний, зелений, жовтий).

Навчання відбувається під час різноманітних ігор, спостережень, читання літератури, розглядання ілюстрацій тощо.

В нашій середній групі вихователі: Шевчкук О. А. і Короташ І.В. вивчаємо з дітьми деякі дорожні знаки, пояснюємо правила поведінки на вулиці, роз’яснюємо поняття «перехід», «пішохід», «світлофор», «односторонній» і «двосторонній рух».k14lgtmju1e

w-xw54gzo8aДіти усвідомлюють залежність руху, транспорту від сигналів світлофора, розширюють знання про різні види транспорту, професії водія, кондуктора тощо. Навчаємо використовувати слова, що позначають просторові поняття — «тут», «там», «далеко», «близько».

Хочемо наголосити на те, що лише тісна співпраця педагогів і батьків з формування у дітей навичок правильної поведінки на вулицях міста може забезпечити бажаний результат. Дорослий завжди має бути прикладом для дитини.