День української писемності та мови в НВК 24

День української писемності та мови щороку відзначається 9 листопада. Свято було засноване в 1997 році з ініціативи української громадськості та  президента України Леоніда Кучми. Він підписав указ на честь українського літописця преподобного Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія,      автора «Повісті минулих літ» , якого  вважають «батьком української словесності».

День української писемності і мови не тільки офіційне державне свято, але і церковне. Перший у сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської.

Учні нашого НВК люблять і шанують рідну мову. В рамках Тижня української писемності та мови проходили свята, розваги, вистави, вікторини, виставки української літератури, читання народних казок та творів видатних українських письменників. 9 листопада  проведено урочисте зібрання, під час якого учні поглибили свої знання про виникнення рідної мови та відомих літераторів, які писали свої твори українською.