День Святого Андрія Первозванного

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

День Святого Андрія Первозванного припадає на 13 грудня. Ввечері, на Андрія, сходилися разом хлопці і дівчата, збиралися у просторій хаті, щоб було де розбігтися для кусання калити. З цього кусання і починався Андріївський вечір.

Пекли калиту дівчата — всі разом, скільки б їх не було, хоч десять, хоч двадцять. Калита — це був великий корж із білого борошна, гарно оздоблений. Робили вареники і, звичайно, ж чекали на хлопців. Свій прихід хлопці намагалися зробити незвичайним, хотіли якось налякати або здивувати дівчат. Потім, напросившись на гостину, щоб отримати частування, хлопці і співали, і жарти розказували, грали в ігри.

Святкування «Андріївських вечорниць» у першому класі відбулося надзвичайно весело. Діти активно брали участь у дійстві, кожен спробував себе в ролі пана Коцюбинського і кусав калиту, грали в ігри, співали. Всім дуже

OLYMPUS DIGITAL CAMERA