Цікаві події грудня

• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
  • 3 грудня – Всесвітній день комп’ютерної графіки, Міжнародний день боротьби з інвалідністю
  • 4 грудня – День замовлень подарунків Діду Морозу
  • 5 грудня – Всесвітній день волонтерів
  • 6 грудня – День збройних сил України
  • 7 грудня – Міжнародний день цивільної авіації
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
  • 10 грудня – Всесвітній день футболу, День Нобеля, День прав людини, День благодійності
  • 11 грудня – Міжнародний День Гір
  • 15 грудня —  Всесвітній день чаю
  • 19 грудня – День Святого Миколая, Міжнародний день допомоги бідним
  • 20 грудня – Міжнародний день солідарності людей
  • 21 грудня – День народження кросворду
  • 23 грудня – Всесвітній день сноуборду
  • 25 грудня католицьке Різдво, Лютеранське Різдво
  • 26 грудня – День подарунків
  • 28 грудня – День календаря, Річниця першого у світі кіносеансу

День Святого  Миколая

Творіть дива для інших і диво обов’язково трапиться з вами.

Православні християни відзначають день Святого Миколая 19 грудня. Це одне з найочікуваніших свят для дітей і багатьох дорослих. Нині ми пов’язуємо Святого Миколая лише з подарунками і зазвичай навіть не задумуємося про його глибоке релігійне коріння й особливості відзначення в давнину.

Хто такий Святий Миколай

Усім дітям відома легенда  про святого, який однієї зимової ночі кладе під подушку або в черевички, завбачливо виставлені на поріг, солодощі й такі очікувані подарунки. Однак мало хто знає, що Святий Миколай (або Ніколаус), на відміну від деяких християнських святих, цілком реальна історична постать. Він був візантійським єпископом, який прославився своєю любов’ю до дітей, чуйністю і прагненням допомагати бідним.

Миколай жив у ІІІ – ІV столітті нашої ери в місті Патари в Лікії, що поблизу сучасного турецького містечка Демре. Він народився в заможній родині, утім рано осиротів. Чималий спадок, отриманий по смерті батьків, юнак вирішив роздати бідним і сиротам. Окрім того, він ніколи не залишався осторонь чужої біди й приносив у домівки нужденних іграшки й теплі речі для дітей, ліки для хворих. Робив це таємно, складаючи подарунки на порозі. Коли ж містяни вистежили свого «чарівника»  і впізнали в ньому молодого Миколая, були вражені і в знак подяки обрали його єпископом.

Чимало добрих справ зробив єпископ Миколай за земного життя. Однак християни всього світу вірять, що й після відходу в інший світ він продовжує творити дива.

Як святкують у різних країнах

Напередодні Дня Святого Миколая діти зазвичай пишуть листи до святого з різноманітними побажаннями. Хтось просить здоров’я для рідних, комусь не вистачає чергової іграшки, а декому конче потрібно здійснити навколосвітню подорож. Готову кореспонденцію діти кидають їх у поштову скриньку або кладуть на підвіконня, аби помічники святого доставили їх адресату. Окрім того, діти згадують всі свої добрі і погані вчинки, зважають: чого за рік було більше.  Адже існує повір’я, що слухняним дітям Миколай приносить дарунок, а неслухняним – різку, щоб вони задумалися над своєю поведінкою і виправилися.

У кожній країні День Святого  Миколая відзначають по-різному. В Україні, приміром, святкування розпочинається молебнем у церкві. У давнину громада обов’язково ставила Миколаю велику свічку, щоб він охороняв усіх від бід й оберігав мир та справедливість. До нашого ж часу збереглася традиція пекти на свято спеціальні пісні коржики – миколайчики – і класти їх дітям під подушки.

У Німеччині дітлахи, перш ніж лягти спати, розвішують усюди спеціальні шкарпетки або черевички, щоб святий заповнив їх подарунками. А от у Нідерландах діти з цією самою метою розставляють своє начищене до блиску взуття перед каміном, димарем або на порозі.

У країнах Західної Європи існує легенда, що Святий Миколай подорожує на віслюку. А тому місцеві діти обов’язково поряд зі своїми черевиками або шкарпетками залишають кілька морквин для віслюка. Натомість норвежці й досі не можуть дійти згоди: одні переконані, що святий їздить на козі, інші – що він літає на санях, запряжених оленями. Другий варіант також припав до душі і американцям. А от український Миколай не має транспорту й просто спускається з неба до кожної дитини.