Чому восени червоніє листя?

Учені з університету міста Шарлот (Північна Кароліна, США) з’ясували: коли листя червоніє, рослина довше накопичує поживні речовини на зиму. Дослідження підтвердили, що там, де ґрунт бідний на Нітроген, листя на деревах виробляє більше червоного пігменту – антоціанів. Виявилося, що саме цей пігмент допомагає деревам зберегти листя і довше накопичувати на зиму Нітроген. Дослідники виростили дерева-мутанти, не здатні виробляти антоціани. При різкому похолоданні і збільшенні яскравості освітлення вони скидають зелене листя. Такі рослини гірше накопичують Нітроген. Цікаво, що на пагорбах, де в ґрунті менше Нітрогену, на деревах біль- ше червоного листя, ніж в низинах – там ґрунт багатший на Нітроген. Вчені мають намір проаналізувати супутникові фотографії, щоб з’ясувати зв’язок між кольором осіннього листя і типом ґрунту.