Чому День Знань відзначається 1 вересня?

1 У перший день осені школи відкривають двері для мільйонів учнів. Це не просто день закінчення канікул, а справжнісіньке свято, яке називається Днем Знань. А чому саме в цей день учні України і деяких інших країн відправляються на навчання? Чому саме 1 вересня починається навчальний рік і святкується День Знань?

1 вересня — особлива дата!

Історія 1-ого вересня як особливого дня сягає своїм корінням в глибоку старовину, а саме — в 4-е століття нашої ери. У 325 році Костянтин Великий, римський імператор, який зробив християнство панівною релігією, скликав Перший Вселенський собор, на якому, крім іншого, було вирішено починати новий рік з 1 вересня.

Костянтин Великий2

На Русі ж святкували Новий рік у березні-квітні, і тривало це досить довго. Тільки в кінці 15 століття православна Русь почала відзначати початок нового року 1-ого вересня. Першим роком, започаткованим на Русі з 1 вересня, був 1492-ий. І сталося це за указом Івана III.

Чому навчальний рік починається 1-ого вересня?

Всі перші школи були при церквах, тому і навчання в них починалося з церковного нового року — з 1 вересня. Ось таке просте пояснення. Точна дата появи традиції починати навчання з 1 вересня невідома, адже, на думку багатьох істориків, церква на Русі почала відзначати новий рік у вересні задовго до указу Івана III.

У 1984 році Верховна Рада СРСР заснувала нове свято — День Знань. Датою ж свята  став найулюбленіший день усіх першокласників — Перше вересня!

Ну хіба не свято?!

3Насправді, задовго до 1984 року 1 вересня був урочистим днем. Завжди в цей день дівчатка йшли в школу в білих фартушках, а хлопчики — в наглаженних костюмах. В руках учні несли квіти для своїх педагогів. У школах проходили урочисті лінійки. Одним словом, 1 вересня давним-давно є справжнім святом, хоча аж до 1984 року офіційно він визнаний не був. Але справедливість восторжествувала, і 1-е вересня став червоним днем календаря.

Не у всіх країнах діти йдуть до школи 1 вересня

Хоча 1 вересня як День Знань вважається міжнародним святом, традиція починати в цей день навчальний рік існує далеко не у всіх країнах. Наприклад, в Японії перший дзвоник дзвенить у квітні, а останній — у березні наступного року. У США взагалі немає чітко встановленої дати першого дня нового навчального року. Дату визначає кожен освітній округ: виходить, що американські діти з різних штатів йдуть в школу в різні дні — хтось в кінці липня, хтось в серпні, а хтось і у вересні. В Австралії навчальний рік починається в лютому, а в Німеччині — в середині жовтня.