Безпека в домі

Дім — автомобіль для життя. Так сказав один архітектор. Чому? Будинок — це не тільки стіни і дах. Він має дуже складну будову. В ньому йдуть труби з гарячою і холодною водою, з газом. Якщо будинок великий, у ньому є ліфт. Ще в домі є ба­гато різних проводів — для електричного струму, телефона, телевізора. Шумлять різні пристрої: хо­лодильник, пральна машина, мікрохвильова піч.

У домі є багато небезпечних місць та пристроїв, які можуть принести біду. Будь-яка річ може бути і безпечною, і небезпечною, може допомагати гос­подарю і може знищувати все навколо.

Речі — не живі. «Оживляє» їх людина. І якщо вона правильно користується тим, що її оточує, то ніколи не потрапить у біду.

Як подружитися з електрикою? Кухонна плита може бути не газова, а електрична, і гратися з нею не можна. Адже струм не любить пустощів і не дружить із водою. Тому не можна торкатися про­водів чи електроприладів мокрими руками.

Електрику отримують на величезних станціях. А потім по проводах вона приходить у наші бу­динки. Ця сила запалює світло, нагріває праску.. І треба вміти нею користуватися.

Якщо ви побачили неполадки з електрикою (задимів провід, заіскрило, коли ви натиснули на вмикач), про це слід сказати дорослим (батькам, сусідові, якщо вдома сам). Самим не можна ремон­тувати електроприлади.

Домашня аптечка. Іноді небезпечними можуть бути знайомі і прості предмети. Наприклад, ві­таміни — вони виготовлені для дітей. Але якщо їх з’їсти багато, то на обличчі може з’явитися червоний висип, або навіть ними можна отруїтися. Тому вітаміни можна брати тільки з дозволу до­рослого. А таблетки не можна зовсім брати. Вони потрібні, якщо їх виписує лікар як засіб для ліку­вання. Здоровій людині вони можуть тільки на­шкодити.

Народна скарбниця

• Ніхто не потурбується про тебе краще, ніж ти сам.
  • Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють.
  • Доки здоров’я служить, то людина не тужить.
  • Що неправильно зробила дівчинка?

Хвалько

Вже купив магнітофон, відік, супертелефон,

І комп’ютер, і годинник, ще й новенький холодильник.

Дівчинка до подруг милих полетіла, як на крилах,

Щоб швиденько у дворі розповісти дітворі,

І дорослим, і малечі про такі чудові речі…

Злодії не зволікали: того ж дня їх обікрали.

Правила безпеки вдома

• Не використовуйте меблі для ігор.
  • Не ганяйте м’яча по кімнаті.
  • Не стрибайте з високих предметів.
  • Не грайте вдома у галасливі ігри.
  • Не розбирайте побутові речі.
  • Не вмикайте електроприлади та газову плиту.
  • Не грайтеся біля відкритих вікон, на балконі.
  • Не визирайте з відчиненого вікна! Може запаморочитися голова, ви втратите рівновагу і впадете вниз!
  • Не перехиляйтеся через перила балкону.
  • Не розмовляйте по телефону з незнайомця­ми — відразу кладіть слухавку.
  • Ніколи не відчиняйте двері незнайомцям, навіть міліціонерам.
  • Не смакуйте ліків. Неправильно прийняті ліки можуть виявитися отрутою.
  • Пральні порошки, засоби для миття посуду, засоби від тарганів — це хімія. Її в руки не беріть!
  • Поспішаєш? Поспішай, тільки світло вимикай.
  • Перекрий на кухні газ — це прохання і наказ.