Навчально-виховний комплекс № 24

"Дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад І ступеня"

Аналіз роботи табору з денним перебуванням НВК №24 «Дивосвіт» у 2016 році

Дивосвіт 096

В навчально-виховному комплексі №24 навчається 120 учнів. За період роботи табору з денним перебуванням оздоровлено 89 дітей, що становить 73%, з них – 15 – діти пільгових категорій. В таборі працювало 4 загони: «Невгамовні», «Барвінчата», «Міцні горішки», «Капітошки».

Перший клас 2014 003Дивосвіт 049Дивосвіт 046Дивосвіт 045

Кожен загін забезпечений окремими кімнатами для роботи та відпочинку, умивальниками та туалетними кімнатами. Діти отримували повноцінне триразове харчування та сік або фрукти. Кожному загону були надані кулери для забезпечення питного режиму. Згідно режиму, щодня проводилася ранкова зарядка, водні процедури, аромотерапія, релаксаційні моменти, оздоровчі процедури (в другу половину дня).

Кожен загін мав свою стінівку відповідно до назв загонів («Невгамовні», «Барвінчата», «Міцні горішки», «Капітошки»), на яких були розміщені назви загонів, емблеми, девіз, речівка, текст загонової пісні, список дітей загону та місце для фото та куточок безпеки життєдіяльності з правилами поведінки влітку. Крім того, загонові куточки постійно поповнювалися дипломами та грамотами за участь у конкурсах та розвагах протягом роботи табору.

Робота табору тривала 21 день і була спланована таким чином, щоб забезпечити дітям не лише цікаве, але й корисне дозвілля.  Кожен день мав певну тематику і відповідав певному кольору. Були проведені такі тематичні дні: день знайомства, патріотичний день, день здоров’я, навколишнього середовища, таланту і творчості, друзів, знань, кіно, милосердя, піратський день, батька, індіанців, малини, сміху, день навпаки, день правди, фантазії, народних звичаїв та обрядів, день прощання. Відповідно до назв днів планувалася виховна робота та екскурсії. Діти відвідали: міський будинок культури, краєзнавчий музей, дендропарк «Софіївку»Дивосвіт 044, картинну галерею, пожежну частину, планетарій, дитячу бібліотеку, музей освіти будинку вчителя, уманські катакомби монастиря Василіанів, розважальний ценрт «Uman Plaza»,в селі Пугачівка майстриня провела майстер-клас для наших вихованців по виготовленню виробів із льону, був проведений майстер – клас майстринею з Полянецького по виготовленню виробів з соломки.OLYMPUS DIGITAL CAMERA З 06.06 по10.06 проведений «Тиждень англійської мови» під час якого були проведені такі заходи:мовний етикет англійською мовою (вітання, прощання, побажання, подяка), дидактична гра «Еmotion», шоу Барбі «Англійська  мода», тематичні проекти  «Що я знаю про Англію» і на завершення оформлення газети «Did you know?» діти урізноманітнили своє перебування в таборі,та збагатили свої знання з англійської мови.

Щосереди діти відвідували кінотеатр «Комсомолець», де переглядали цікаві мультики.

Дивосвіт 144

Після обіду, діти знаходилися в кімнатах відпочинку (для 1-го класу – тиха година), де для них проводилися психологічні тренінги, вправи на релаксацію з використанням аромотерапії, анкетування «Скринька побажань» та ін., літературні читання, гуртки: «Хореографія», «Ігровий дизайн», «Флористика», «У світі спорту», які проводили наші педагоги Маркіна В.В., Сирота О.В., Романюк Т.А., Скляр Н.І., Гуртки: «Паперопластика», «Початкове технічне моделювання», «Повітряні змії» проводили викладачі станцї Юних Техніків Мєлєнтьєва І.Б., Ляховський В.О., Закорчменна І.С.

В другу половину дня постійно проводилися різноманітні пізнавально-розважальні ігри:«Том Соєр запрошує до пошуку скарбів», «Екологічний калейдоскоп»,«Ну-мо, пари!»,«Ерудит-марафон», «Кіносерпантин», Полундра», «Брейн –ринг «Ми українці – єдина сім’я»,творчі конкурси «Сьогодні на сьогодні», «Україна має талант», «Зелена п’ятка», «Єралаш-шоу», «Хто зверху?»,  «Ми живемо в Україні», казкова вікторина, конкурси малюнків на асфальті «Я люблю Україну!», спортивно-розважальні ігри «Козацькі рекорди», «Спортивні рекорди табору», «Олімпійські ігри», конкурси плакатів «Ми за здоров’я, ми за щастя!», психологічні ігри «Слідопит», «Гаряче крісло», конкурс поробок з природного матеріалу, танцювально-розважальні програми «Еколайф», «Танці при повному місяці», «Індіанданс», «Хакуна матата», «Танцюють усі!», конкурси на найкращий вінок, «Збери рюкзак», на найкрасивішу мумію, гра – конкурс «Ми живемо в Україні», на кращий малюнок «Дружать діти на планеті», на кращий бантик, на найприємніший комплімент, на найдружніший та найактивніший загін, конкурс комп’ютерного малюнку «Хай завжди буде сонце!», конкурс дитячих фантазій «Мені наснився чарівник, який…», конкурс скульптур з мотлоху, фотоконкурс «Спіймай мить», акції «1000 журавликів», «Долоньки єднання», флешмоби, майстер-класи, бесіди «Правила життя у таборі», «Екскурс в історію міста Умань», «У поході», «Якщо укусила змія, кліщ» (надання першої допомоги при укусах), «Друг – це одна душа, що живе в двох тілах», «Твоя дорога до табору», «Безпечне дозвілля»,«Подорожуємо квітучою Україною»,«Правила поведінки пішоходів», «Ходи більше – проживеш довше».

OLYMPUS DIGITAL CAMERAТакож працювала театральна студія «Стежками доброти», де діти прийняли участь у виставах «Батьківське серце», «Користі нікому з обману не буває», «Справа по совісті – перемога добра!», казки «Колобок», «Рукавичка» (на новий лад).Дивосвіт 157

Особливістю табору «Дивосвіт» було не тільки оздоровлення дітей, а й те, що кожного дня відбувалися екскурсії, прогулянки, розважальні програми, виховні години, бесіди і т.д. всі вони були пов’язані з країнознавчою та краєзнавчою, патріотичною тематикою,а також закріплення та збагачення знань про свій рідний край, Україну.

DSC_2204Дивосвіт 004DSC_1909Перебування у таборі з денним перебуванням «Дивосвіт» подарувало нашим дітям море емоцій та неабиякий заряд енергії на цілий рік. Ми із впевненістю можемо сказати, що у таборі було цікаво і діти корисно провели час. У кожного склалися свої враження від захоплюючих пригод, цікавих поїздок, нових знайомств та зустрічей. Уже на закритті табору усі цікавилися, чи буде він працювати наступного року. А ми з впевненістю дали відповідь, що табір чекатиме їх з радістю і наступного року з іще цікавішими ідеями.

Наступного року плануємо продовжити знайомство дітей з традиціями рідного краю та зустрічі з майстрами народних ремесел, розширити знання про Україну та її традиції.

Начальник табору                                                                          Н.М.Карпенко