"Дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад І ступеня"

А ви знали, що найглибша станція метро знаходиться в УКРАЇНІ?

Fact_main

         Fact20Найдовший тролейбусний маршрут

Як не дивно, але найдовший у світі маршрут тролейбуса знаходиться в Криму, а його протяжність становить 95 кілометрів. Маршрутз’єднує Ялту і Сімферополь. Сама по собі дорога настільки барвиста і мальовнича, що протягом поїздки складно відірвати свої очі від вікна. Звідти відкривається розкішна панорама на кримські гори, які в тандемі з морем приворожують та зачаровують.

Fact19Один з найбільш відвідуваних McDonald’s у світі

Чи знали ви, що дев’ять ресторанів швидкого харчування McDonald’s в Україні увійшли в топ-100 найбільш відвідуваних закладів американської мережі? Ви будете здивовані, але це дійсно так. Kyiv Post Україській McDonald’s один з найбільш відвідуваних у світі А McDonald’s, який знаходиться біля київського залізничного вокзалу, останні шість років входив у трійку найбільш відвідуваних закладів мережі фаст-фуду в світі. У 2010 році, він посів третє місце серед 30 тисяч закладів. В 2011 році — друге серед 33 тисяч закладів.

Fact17Найкоротша центральна вулиця

Всі доленосні події для України у всі часи відбувалися в епіцентрі головної столичної вулиці, оспіваної поетами багатьох поколінь. Можливо, багатьох здивує той факт, що Хрещатик, центральна вулиця Києва, не так вже й велика, як може здатися. Фото з соцмереж Хрещатик є найкоротшою центральною вулицею столиці в Європі Хрещатик є найкоротшою центральною вулицею столиці в Європі. Починається від Європейської площі, проходить через Майдан Незалежності, і закінчується Бессарабською площею. Довжина Хрещатика становить 1225 метрів.

Fact18Найглибша станція метро в світі

Станція метро Арсенальна у Києві є найглибшою в світі — 105,5 метрів. Її побудували в числі перших п’яти станцій в столиці України, в безпосередній близькості від будівлі парламенту. Фото з соцмереж Станція метро Арсенальна у Києві є найглибшою в світі Назву станція отримала від розташованого поруч великого заводу Арсенал. Арсенальна з 1986 має статус пам’ятника архітектури.

Fact15Екологічно чисті ракетоносії

На дніпропетровському заводі Південмаш виробляють екологічно найчистіші ракетоносії у світі — Зеніт 3SL. Завдяки яким Україна є співвласником проекту » Морський старт » (разом з США, Росією та Норвегією). NASA 3SL — найбільш екологічно чисті ракетоносії у світі. Даний проект полягає в запуску комерційних вантажів на орбіту з плавучого космодрому на екваторі. Так, всі пуски «Зеніт-3SL» були виконані з плавучої платформи «Ocean Odyssey» в рамках проекту » Морський старт». Решта її модифікації запускалися з космодрому Байконур.

Fact16Українська «Сахара»

Олешківські піски часто називають українською «Сахарою». Площа пісків, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області, становить понад 160 тисяч гектарів, що робить їх найбільшою пустелею Європи. Олешківські піски добре видно з космосу. desktopwallpapers.org.ua Олешківські піски часто називають українською «Сахарою» Фауна представлена близько 1 тис. видів комах, 5 видами плазунів, десятками видів птахів. Тут є і дикі кабани, і вовки, і фазани. Але найцікавіше те, що тут мешкає найбільша популяція тушканчика-емуранчика.

Fact13Всесвітньо відома різдвяна пісня

«Щедрик» — це різдвяна українська народна пісня, яка отримала всесвітню популярність в музичній обробці Миколи Леонтовича, який написав її в 1916 році. Англійською мовою відома під назвою «Carol of the Bells». Пісня прозвучала у багатьох закордонних фільмах. Наприклад, в улюбленому всіма фільмі «Сам удома» вона є одним з найголовніших саундтреків. Крім того, численні кавери «Щедрика» набирають неймовірну кількість переглядів на YouTube.

Fact14Географічний центр Європи

В Україні, в містечку Рахів, в оточенні мальовничих Карпат, знаходиться географічний центр Європи.

Fact10
Конкурс краси мов

На конкурсі краси мов, в Парижі, в 1934 році українська мова зайняла третє місце після французької та перської, за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняла друге місце, після італійської.

Fact11ЛітакобудуванняFact12

Серед яскравих досягнень українського літакобудування – найбільший в світі літак АН-225 «Мрія», а також найпотужніший літак АН-124 «Руслан». У 2001 році, літак «Мрія», взявши на борт вантаж у 253 тонни, за один політ встановив 124 рекорди.


Fact8
Перша Конституція

Автор першої в світі Конституції — українець Пилип Орлик. 5 квітня 1710 року його обрали гетьманом запорізького війська. У цей же день він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р, у Франції та Польщі тільки в 1791 році.Fact9

Пам’ятник Тарасу Шевченку

Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світові.

Fact6Найдавніша відома ученим мапа

Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.


Fact7
Оптимістична печера

Найдовша печера України носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.

Fact4Українські Чорноземи

На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні грунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої Світової війни німецькі солдати навіть вивозили чорнозем на поїздах.

Fact5Трембіта – найдовший музичний інструмент

Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі.

Fact2Найосвіченіше населення

Населення України відноситься до найбільш освіченого. Кількість людей з вищою освітою на душу населення вища, ніж середньоєвропейський рівень. Україна займає 4 місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою.

Fact3Найстаріше дерево

Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.

Перший рамковий вуликFact1

Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).

Найдавніший міст в УкраїніFact

Найдавніший міст в Україні – Генуезький. Розташований він у Феодосії, функціонує ще й нині, хоча збудували його генуезці ще в XIII столітті. Дещо молодшим від нього є “Турецький міст” над рікою Смотрич біля фортеці у Кам’янці-Подільському, його було зведено у XVI столітті.