7 порад для адаптації
Створіть позитивний образ. У присутності дитини позитивно відзивайтеся про вихователів і дитячий садок — дитина буде поважати вихователів, а значить, йому буде легше ходити в садок.
Будьте терплячіші з примхами. Вони виникають через перевантаження нервової системи. Обніміть малюка і допоможіть йому переключитися на іншу діяльність (гру).
Не міняйте режиму. Можете дозволити поспати крихті на годинку довше, але не дозволяйте «відсипатися» довго — це може «зрушити» розпорядок дня.
Частіше хваліть. Постарайтеся, щоб вдома була спокійна атмосфера. Обіймайте дитину, кажіть їй ласкаві слова. Відзначайте її успіхи.
Дайте з собою друга. Дозвольте дитині взяти з собою в садок м’яку іграшку.
Притискуючи її до себе, вона буде відчувати себе спокійніше.
Виконуйте обіцянки. Обов’язково скажіть, що ви прийдете, і позначте коли – маляті буде легше зорієнтуватися в очікуванні.
Заведіть ритуал прощання. Попрощавшись, відразу йдіть. Чим нерішучі ви, тим сильніші переживання малюка. Не допускайте помилок
Бувають такі ситуації, коли малюки часто плачуть при згадці про садок. Головне — не карати дитину, не злитися, і вже тим більше не лякати його дитячим садом.
Пам’ятайте: він має право на таку реакцію, адже малюк ще не звик до нової обстановки. Краще нагадуйте йому, що ви прийдете за ним, і що в садку його чекають гарні дітки, виховательки та веселі іграшки.
І нехай ваш малюк відвідує дитячий садочок з радістю!