місто Умань

17 КВІТНЯ – ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ

Не рубай тополю, не ламай калину —

Свiтлу мрію журавлину.

Не стріляй у птаха, збережи назавжди,

Ти на все життя їх збережи!

Ю. Рибчинський

День  довкілля відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня. Учні 2, 3 класу групи подовженого дня взяли активну участь в акції «Квітни, рідна школо!».  У школі пройшли бесіди з екологічних знань та виготовлення стінгазети «Збережи природу землі». Біля школи гарно квітнуть весняні квіти, радує око прибране шкільне подвір’я.

Тому варто нам кожен раз повертатися до скарбниці народної мудрості, щоб пригадати, як слід ставитися до природи.

• Дай землі, то і вона тобі дасть.
  • Земля багата — народ багатий.
  • 3 брудної води ще ніхто чистим не вийшов.
  • Хто хоче чистої води, нехай іде до джерела пити.
  • Горнися до природи — не матимеш пригоди.
  • Земля — наша мати, горнися до неї.
  • Посадив дерево — себе прославив, посадив сад — рід прославив.
  • Не плюй у криницю, бо схочеш водиці.

Незважаючи на сумні прогнози, ми ще можемо поліпшити майбутнє нашої країни і нашої планети, якщо порятунком довкілля займеться не лише суспільство, а й кожен із нас. Це буде можливим тоді, коли дотримання екологічних вимог стане нормою нашого життя.

Хотілося б, щоб ми пам’ятали слова римського мислителя Сенеки, сказані ще в І ст. н. е.: «Жити щасливо і жити в злагоді з природою — одне й те ж саме».

Захистімо в рідній Україні тендітну квітку і спів солов’я, степову балку і поліське болото, червону калину і могутній віковий дуб, чисте повітря і чисте джерело — все це і буде надійною гарантією збереження самого життя в усій його красі та гармонії. Докладімо зусиль, щоб жити у дружбі з природою. І тоді вона буде милувати нас своїми чарівними краєвидами. Бо ми в своїй Україні не тимчасові мешканці, а мудрі господарі.

Любімо свій отчий край, нашу планету! І пам’ятаймо, що після нас теж мають жити люди. Адже найбільша цінність у світі – життя: чуже, своє; життя тварин, рослин; життя упродовж минулого, теперішнього, життя заради майбутнього.

Висловлюємо щиру подяку учням 3 класу, за принесення насіння квітів, а саме: Борсученко Олександрі, Кравченко Анжеліці, Лисій Соломії, Овчарук Алісі.

Вихователі ГПД Підгорна О.В., Кочерганова Л.П.